poniedziałek, 13 lutego 2017 18:19

Spółka przeprasza za incydent

 
Spółka przeprasza za incydent zdjęcie nadesłane

W odpowiedzi na nasz artykuł, dotyczących spalania odpadów w jednym z budynków spółek miejskich, otrzymaliśmy oświadczenie zarządu firmy Urbis.

Jest to efekt ubiegłotygodniowej publikacji, która pojawiła się na portalu - Odpady w piecu spółki, a dym dla mieszkańców. Mimo iż już wtedy pojawiły się wyjaśnienia całej sytuacji, jeden z mieszkańców po umieszczeniu artykułu skontaktował się z nami twierdząc iż z komina budynku przy ul. Fabrycznej wciąż wydobywa się ciemny dym. W poniedziałek 13 lutego przesłała do naszej redakcji oświadczenie z przeprosinami za ww. zdarzenie.

Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do publikacji medialnych, dotyczących spalania odpadów w budynkach Urbis Sp. z o.o., pragniemy poinformować, iż źródłem czarnego dymu unoszącego się nad budynkami przy ulicy Fabrycznej 7 jest spalanie atestowanej mieszanki węglowo-miałowej, celem ogrzania budynków, znajdujących się pod wspomnianym adresem. Użycie elementów mebli pokrytych laminatem miało charakter incydentalny. Pracownik został pouczony o zaprzestaniu tego procederu, i co potwierdzają późniejsze kontrole Straży Miejskiej, sytuacja ta nie powtórzyła się.

Źródło niskiej emisji zostanie zlikwidowane niezwłocznie po podłączeniu do sieci Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

Z wyrazami szacunku 
Zarząd Urbis Sp. z o.o.

7 komentarzy

 • Link do komentarza urzędnik wtorek, 14 lutego 2017 12:54 napisane przez urzędnik

  Właścicielem spółki jest Prezydent Miasta i to on powinien ponieść odpowiedzialność. Najlepiej żeby podał się do dymisji razem z tym nieudacznikiem Powałowskim specjalistą od oświaty

 • Link do komentarza senior wtorek, 14 lutego 2017 10:58 napisane przez senior

  To wszystko, co napisała spółka jest blefem. A jaka spółka, takie pismo. Oni nawet nie wiedzą, jak są beznadziejni, ale prezydent tego nie widzi, bo się nie zna na tym i nie wie, że można pracować lepiej i sprawniej. W tej spólce potrzeba pilnej i gruntownej przebudowy. No, ale skoro jest ona w pewnym sensie przechowalnią dla politycznych orłów, to polityczny prezydent zachowuje się, jak zachowuje. Oczy wyborcom mami rzekomymi sukcesami w postaci budowy domu seniora, a nie zabiera się za rzeczywiste reformy podległych spółek. Przecież to takie mało widowiskowe, a i wrogów można byłoby sobie narobić. Więc ta kadencja to kolejne cztery stracone lata dla Gniezna.

 • Link do komentarza urzędnikpogodzinach wtorek, 14 lutego 2017 08:30 napisane przez urzędnikpogodzinach

  a to ciekawe gdzie się podziały choinki... ;)))))

 • Link do komentarza love poniedziałek, 13 lutego 2017 23:37 napisane przez love

  Uważam iż, należało by się zatrudnić korektora tekstów w tutejszym urzędzie i/lub spólce co by pouczał i poprawiał koślawe teksty gnieźnieńskiej "ELYTY", aiękne zdanie, które jest leci do +oo :) i ciekawe jak radzą sobie z tabliczką mnożenia, dodawaniem, odejmowaniem, dzielenie w słupku, OK i dorzucę w tym zdaniu, że pozdrawiam wszystkich, którzy czytają więcej niż etykiety z Domestosa.

  Przypisy.
  Korektor tekstów
  https://korektortekstu.wordpress.com/2011/07/06/czym-zajmuje-sie-korektor-tekstow/

 • Link do komentarza aaa poniedziałek, 13 lutego 2017 22:59 napisane przez aaa

  Jakiś koślawy ten język polski w tym krótkim tekście.

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 13 lutego 2017 21:20 napisane przez wyborca

  ha ha ha.... nawet nie mieli odwagi podpisać się z imienia i nazwiska.
  Cwaniaki czerwone.

 • Link do komentarza sąsiad poniedziałek, 13 lutego 2017 19:32 napisane przez sąsiad

  Przecież to nie palacz dostarcza paliwo do kotłowni! On hajcuje tym, co mu dowiozą, no ale najprosciej zwalić na robotnika, bo przecież źaden kierownik czy prezes nie może być winny. Jak za komuny!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane