czwartek, 12 stycznia 2017 10:38

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 6

  _
Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 6 źródło: UM w Gnieźnie

W styczniowy poniedziałek do Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty” przybyły kochane babcie i dziadkowie na zaproszenie „Bratków”, z okazji przypadającego w styczniu ich święta.

Uroczystość rozpoczął program artystyczny, który przebiegał dwuetapowo. Licznie zgromadzeni dziadkowie mieli okazję najpierw obejrzeć bożonarodzeniowe „Jasełka”, po czym wnuczęta wystąpiły z okolicznościowymi życzeniami i muzyczno-tanecznym upominkiem dla dostojnych gości. 

Prezentacje dzieci nagradzane były częstymi oklaskami. Uzupełnieniem koncertu były oczywiście podarunki: oryginalne laurki-życzenia przypieczętowane własną dłonią przedszkolaków, rodzinne portrety w formie drzewa genealogicznego oraz kalendarzyki „Polne Kwiaty”, które wręczyła pani dyrektor z „bukietem” noworocznych życzeń. Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na poczęstunek - pyszne słodkości przygotowane przez mamusie. Świętowanie kontynuowano przy karnawałowych tańcach i wspólnym biesiadowaniu. Przedszkolne obchody Dnia Babci i Dziadka były dla „Bratków” doskonałą okazją, by pokazać jaką więź emocjonalną nawiązali ze swoimi bliskimi, jak bardzo dziadków kochają i szanują, a gościom dostarczyły wielu sympatycznych wrażeń.

Natomiast w styczniowy poranek w Przedszkolu nr 6 odbyło się przedstawienie Jasełkowe „Bławatków” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przy dźwiękach piosenki: „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar dzieci wprowadziły wszystkich gości w świąteczny nastrój, świat wspomnień, radości i młodości. Wszyscy bardzo chętnie włączali się w śpiew kolęd i pastorałek. „Bławatki” zaprezentowały także wiersze dla dziadków oraz wręczyły piękne laurki. Wszyscy byli zachwyceni talentem dzieci, ich umiejętnościami aktorskimi, ilością rekwizytów, pięknych strojów.

Goście podkreślili wysoki poziom przedstawienia. Szczególnie oryginalny był występ gwiazdeczek, które ubrane były w srebrne spódniczki i wianki, uszyte przez panią Basię oraz taniec pasterzy i krakowianek. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wszyscy otrzymali gromkie brawa. Szczególne podziękowanie „Bławatki” otrzymały od babci Ali Pilarskiej – Kazimiery Pilarskiej, współautorki hymnu ekologicznego przedszkola, która gościła nie tak dawno w oddziale III, czytając dziecięcą literaturę. Natomiast dziadek Wojtka corocznie, 4 grudnia, w Dniu Górnika odwiedza przedszkolaków opowiadając o wykonywanej pracy górnika, prezentując się okazale w odświętnym stroju. Dyrektor Ilnicka podkreśliła bardzo dobrą współpracę przedszkola z „dziadkami”, dziękując im za to. Goście również pokazali swoje umiejętności taneczne przy popularnych rytmach, tańcząc razem ze swoimi wnukami. 

Był to niezapomniany dzień, pełen miłych wrażeń. Pani Dyrektor i pani Basia - wychowawcy grupy, podziękowały wszystkim gościom i złożyły najlepsze życzenia noworoczne, wręczając kalendarzyki „Polne Kwiaty”.

źródło: UM w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane