środa, 11 stycznia 2017 15:25

Potrącenie na ul. Sobieskiego

 
Potrącenie na ul. Sobieskiego fot. Rafał Wichniewicz

W środowe popołudnie na przejściu dla pieszych na ul. Sobieskiego doszło do potrącenia kobiety. To już kolejne zdarzenie tego typu w tym miejscu. 

Do zdarzenia doszło 11 stycznia około godziny 15:00 na pasach przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Jana Pawła II. Według nieoficjalnych informacji w kobietę, która wchodziła na przejście dla pieszych uderzył samochód marki Mazda 3 na poznańskich numerach rejestracyjnych, jadący od strony ul. Roosevelta w kierunku ul. Chrobrego. W wyniku zdarzenia potrącona kobieta doznała potłuczeń ciała, dlatego poszkodowaną zajęło się pogotowie ratunkowe. Dokładne przyczyny zdarzenia ustali Policja.

To już kolejne zdarzenie drogowe, do którego doszło na tym skrzyżowaniu w ciągu ostatnich miesięcy. 

15 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 12 stycznia 2017 20:20 napisane przez Stefan

  Napisałem się tuzina pism, wniosków o różne działania na różnych kategoriach dróg w sprawach m.in. bezp. ruchu na drogach i chętnie przedstawię je jako dowody dla prokuratury gdy niechybnie zginie kolejna osoba na jakimś przejściu w Gnieźnie lub okolicy. Będzie bardzo ładnie widać, jak decydenci w poszczególnych zarządach reagują na podpowiedzi i sugestie, jak spłycają lub uogólniają problemy byle odpisać i mieś spokój. Jak na papierze się wszystko zgadza to znaczy, że jest ok. Ciekawe czy kiedyś w sumieniu odpowiecie za to, że z takim "zaangażowaniem" wykonujecie swoje obowiązki. Polityka i nic więcej. Wam się wydaje, że jak położycie ileś tam kilometrów nowych asfaltów albo zrobicie ileś tam chodników to poprawiacie bezpieczeństwo nie wiadomo jak. A to co najmniej nieporozumienie. Albo komisja bezpieczeństwa przy Staroście, która jednym razem wydaje takie opinie o czymś, a innym razem o tym samym mówi zupełnie co innego byle tylko dogodzić bieżącym potrzebom. Żadnego myślenia długofalowego, perspektywicznego i mądrego tylko polityka, układy i zamykanie budżetu. Każdy każdego tylko przyklepuje, najważniejszą sprawą jest tzw. "podkładka" na papierze i "szafa" gra. No i nie będą im tam jacyś obcy mówić co mają robić, bo przecież Oni najlepiej wszystko wiedzą. Nie życzę, ale czy dopiero jakiś wypadek z udziałem waszych bliskich będzie motorem do mądrych i zaangażowanych działań?

 • Link do komentarza Baret czwartek, 12 stycznia 2017 10:21 napisane przez Baret

  Pan "kierowca" to chyba z Anglii przyjechał i pewnie stwarza zagrożenie jednym z tych samochodów z kierownicą po niewłaściwej stronie. Tym ludziom pogratulujcie podwyżek OC.

 • Link do komentarza nickt czwartek, 12 stycznia 2017 09:36 napisane przez nickt

  W dniu 10.01 około godziny 18:00 na tym samym przejściu byłem świadkiem potącenia mężczyzny przechodzącego w kierunku parku. Do pokonania jezdni pozostało mu około 1 m. Samochód osobowy jadący w kierunku ul. Żwirki i Wigury uderzył w niego bez próby hamowania. Przez kilka minut nie mógł się poruszyć. Z tego co wiem skończyło się na potłuczeniach. Co jeszcze musi się zdarzyć aby osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na ul. Sobieskiego (WZWD Poznań?) przekonać do poprawy bezpieczeństa w tym miejscu. Dyrekcja niedalekiego przdszkola i rodzice dzieci tam uczęśczające prosii o wykonanie sygnalizacji świetlnej. I co? Nic.

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 12 stycznia 2017 07:39 napisane przez elemeledudki

  Halo Miasto Halo Powiat Halo Wojewodztwo !!!Rozumie ze czekamy na pierwszy wypadek śmiertelny !!!

 • Link do komentarza xyz środa, 11 stycznia 2017 21:55 napisane przez xyz

  Przyznaję, że raz z mojej własnej głupoty wpakowałabym się pod samochód, ale w innych przypadkach bywało, że z lewej strony ktoś mnie przepuszczał i gdybym nie zatrzymała się w połowie pasów to by mnie potrącił samochód jadący z prawej...

 • Link do komentarza ewa środa, 11 stycznia 2017 21:47 napisane przez ewa

  Niech w końcu się wezmą za te przejście dla pieszych.Zrobili by sygnalizacje na żądanie nie byłoby problemu z przejściem bezpiecznie

 • Link do komentarza W-48 środa, 11 stycznia 2017 21:25 napisane przez W-48

  Pieszy powinien przewidywac, ze kierowca z roznych przyczyn moze go nie zauwazyc a kierowca powinien przewidywac,ze pieszy z roznych przyczyn moze wtargnac na jezdnie.Przestrzegajac tych prawidel napewno nie unikniemy i tak wypadkow ale mozemy sie przyczynic do ich zmniejszenia.Sam bylem swiadkiem jak male dziecko z chodnika wyrwalo sie z rak mamy i wybieglo prosto pod kola samochodu. Chyba aniolek nad nim czuwal,bo na cale szczescie skonczylo sie tylko na strachu. Jak widac nikt z nas ani pieszy ani kierowca nie jest zwolniony z czujnosci. Szanujmy sie i miejmy wiecej szacunku dla siebie my kierowcy dla pieszych a piesi dla kierowcow.

 • Link do komentarza pieszyodczasudoczasu środa, 11 stycznia 2017 20:22 napisane przez pieszyodczasudoczasu

  Piesi myślą że im wszystko wolno a kierowcy że im się nic i tak nie stanie! Niestety w tych godzinach auta tam jadące przyspieszają bo najpierw sie nastoją na światłach a potem chcą nadrobić czas a potem z daleka widzą kolejne światła i dawaj cisną gaz zapominając że są takie święte krowy jak piesi co to potrafią wejść na pasy mając nadzieję że zdążą śmignąć przed maską dzięki swej zręczności!

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 11 stycznia 2017 20:22 napisane przez Koryfeusz

  Kierowca tej Mazdy to z jaką szybkością jechał? Często na tej ulicy zwalniam przed pasami, nawet 25 jadę, a ktoś za mną się spieszy.
  W dodatku jak widzę, że pieszy wchodzi na pasy to się zatrzymuję, ale często jakiś kierowca za mną zaczyna trąbić. Przecież ten za mną też powinien widzieć, że są pasy i powinien widzieć także pieszego. Czasem nawet ciężarowe też trąbią, ale ci szczególnie powinni widzieć tych pieszych, w końcu to wyższe pojazdy.
  Ja nie rozumiem tych kierowców, czy oni widzą tylko samochód przed sobą, a pobocza, chodnika i znaków drogowych to już nie? Przecież jednocześnie to wszystko powinni widzieć. Ludzie chyba faktycznie mają problemy ze wzrokiem, zarówno wielu kierowców jak i piesi, którzy zdaje się, że często nie widzą i nie słyszą innych samochodów, widzą tylko pasy, ale nie zauważają, że one biegną przez ruchliwą drogę. Potem mamy takie tragedie.

 • Link do komentarza heniuu środa, 11 stycznia 2017 19:29 napisane przez heniuu

  jak tu było nie wiadomo ale tak jest że często piesi idą chodnikiem i nie zatrzymują się nagle wchodzą na jezdnię i na to powinni zwrócić uwagę mundurowi tylko żeby wyszli na ulicę i na takie rzeczy uwagi robili pieszym

 • Link do komentarza Tośka środa, 11 stycznia 2017 19:07 napisane przez Tośka

  Do nicku "Kierowca " Lewo, prawo i jeszcze raz lewo

 • Link do komentarza Jurek środa, 11 stycznia 2017 18:42 napisane przez Jurek

  Kolejny niewidomy kierowca !!!

 • Link do komentarza kierowca środa, 11 stycznia 2017 17:47 napisane przez kierowca

  Chodzą jak święte krowi nie patrzą jak wchodzą. Powinno się spojrzec w prawo w lewo i jeszcze raz w prawo a potem wejsc jesli jest sie pewnym. Ludzie chodza nie patrza i potem tak to sie kończy.

 • Link do komentarza piter środa, 11 stycznia 2017 17:18 napisane przez piter

  Jak zawsze wina kierowcy bedzie ,ludzie nie patrza na przejsciu czy jedzie cos wchodza odrazu na pasy

 • Link do komentarza Citizen środa, 11 stycznia 2017 16:42 napisane przez Citizen

  Czy osobniki odpowiedzialne już odnotowały, że jest to niefortunnie niewidoczne przejście i należy je w bardzo wyraźny sposób oznaczyć a napewno w momencie kiedy zbliży sie do niego przechodzień. Jaskrawe światło sygnalizacyjne a nie te piźdźiki błyszczące co zamontowano przed przejściami w mieście.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane