czwartek, 13 października 2016 18:23

Dzień Nauczyciela w I LO

 
Dzień Nauczyciela w I LO fot. Rafał Wichniewicz

Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym I Liceum Ogólnokształcącego obchodzili tytułowy dzień w tradycyjny i jednocześnie wyjątkowy sposób.

Święto Edukacji Narodowej, które przypada 14 października, jest zawsze okazją do podziękowań, gratulacji, ale także pewnej refleksji nad pracą nauczyciela. Podobnie było w I LO, które uczciło to wydarzenie dzień wcześniej w murach swojej szkoły. 

- Jest dzień, w którym upamiętniamy dokonania Komisji Edukacji Narodowej, ale także dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za ich pracę. Szanowne koleżanki i koledzy nauczyciele, chciałbym wam podziękować za wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość, cierpliwość w stosunku do uczniów i problemów, z jakimi czasami w szkole musimy się zmierzyć. Za to, że jesteście życzliwi i serdeczni wobec uczniów, za kreatywność, pomysłowość, ciekawe i użyteczne inicjatywy. Dzięki waszej pracy nasze liceum jest szkołą wyjątkową - mówił dyrektor placówki Paweł Matkowski.

Do zgromadzonych zwrócił się także senator Robert Gaweł, który sam z zawodu jest nauczycielem historii: - Dziś jest Dzień Nauczyciela, święto wszystkich, którzy pracują w szkołach i każdego dnia, nie tylko przychodzą do pracy po to, by utrzymać rodzinę, ale także po to, żeby oddać swoją wiedzę, umiejętności mądrym ludziom. Zapewniam was, że nauczyciele tej szkoły, ci którzy pracują tu obecnie i pokolenie nauczycieli przed nimi, to była zawsze najlepsza kadra, najlepiej przygotowana do pracy. Życzę młodzieży, żeby korzystali z tej wiedzy każdego dnia, bo właśnie szkołą średnia to etap, kiedy kształtuje się nasza osobowość i światopogląd. Jak dodał parlamentarzysta, pojawił się projekt, żeby przy I LO powróciła nauka żeglarstwa, jaka w dawnych czasach funkcjonowała dzięki bazie szkolnej, zlokalizowanej w Powidzu. 

Po przemówieniach zaproszonych gości, uczniowie przekazali na ręce swoich nauczycieli symboliczne róże z podziękowaniem za ich pracę, trud i wytrwałość w dążeniu do przekazania wiedzy. Nie zabrakło także gratulacji dla zasłużonych nauczycieli i pracowników szkoły od dyrektora placówki. Po odśpiewaniu hymnu I LO i wyprowadzeniu sztandaru, całe wydarzenie urozmaicił występ artystyczny. Uczniowie w zabawny i dość barwny sposób opowiedzieli o przedmiotach nauczania, pokazując przy tym wyraźnie przywiązanie do swojej szkoły.

1 komentarz

  • Link do komentarza rodzic czwartek, 13 października 2016 23:16 napisane przez rodzic

    Miła i sympatyczna ta młodzież!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane