czwartek, 07 lipca 2016 17:30

Festiwal Food Trucków zagości w Gnieźnie

  mn
Festiwal Food Trucków zagości w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

Integralną atrakcją sierpniowego zlotu Cabrio Poland będzie Festiwal Food Trucków. Jakich potraw spróbują uczestnicy głodni motoryzacyjnych wrażeń?

Festiwal Food Trucków, który odbędzie się 6. i 7. sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim „Mieszko” w Gnieźnie, to jedna z głównych punktów I Międzynarodowego Zlotu Cabrio Poland. Zapowiada się prawdziwa gratka dla wielbicieli pysznego jedzenia, podawanego w niecodzienny sposób.

Festiwal to otwarte wydarzenie, dlatego zarówno odwiedzający, jak i uczestnicy Zlotu będą mieli okazję rozsmakować się w specjałach serwowanych przez Food Trucki, które przybędą m.in.: z Wrocławia, Łodzi, czy Warszawy. Każdy smakosz znajdzie coś dla siebie: amerykańskie burgery, meksykańskie tortille, naturalne pierogi, czy tradycyjne zapiekanki – to tylko początek apetycznego menu tego wydarzenia. Nie zabraknie również pyszności dla wielbicieli słodyczy, czy sympatyków kuchni wegańskiej.

Smakowite dania serwować będą: Bobby Burger, Street Menu, Gorące Kawałki, Fabryka Frytek, Hussar Coffee, Mafiosso Food Truck, Chaps zapiekanki, UNICO Food Truck, Pasibus, Sma-check, TACO LIBRE, Pan Kasztan, Shakewave Truck oraz Royal Sweets. Niewykluczone, że lista powiększy się jeszcze o dodatkowe niespodzianki.

Festiwal Food Trucków rozpocznie się w sobotę (6.08.) o godzinie 15:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych oraz przez cały następny dzień.

 

11 komentarzy

 • Link do komentarza Mika piątek, 23 czerwca 2017 12:05 napisane przez Mika

  Ludzie Wam nie idzie dogodzić. nie macie problemów? Jeśli ktoś nie mam ochoty to nie pójdzie. dajcie ludziom żyć. a wywody na temat zdrowego jedzenia pozostawcie dla siebie. Każdy jest dużym dzieckiem potrafi zadbać o siebie

 • Link do komentarza z centrum środa, 03 sierpnia 2016 23:12 napisane przez z centrum

  Ten kąt na Sienkiewicza nie ma szczęścia. A jak z planami zagospodarowania przestrzennego? Czy dopuszczają one takie brezentowe namioty? Tylko niech władza nie mówi, że to tymczasowe i przewoźne, bo ma może kółka. Naprawdę Panie Prezydencie, czy to jest w Pana guście? Dobrze, że z Rynku zginął ten londyński autobus, niech to coś też znika, niech się ustawi na Wenecji albo na Winiarach, tam brakuje takich punktów, ale w centrum zabytkowego jak by nie było miasta?

 • Link do komentarza lokalnie środa, 03 sierpnia 2016 19:55 napisane przez lokalnie

  A co to za cudo ustawione zostało na Sienkiewicza? Takie brzydactwa ustawia się tam, gdzie nie ma stałych lokali i tylko na sezon. A w Gnieźnie jest dość porządnej gastronomii, która serwuje w przyzwoitych warunkach nie najgorsze jedzenie. A co na to gnieźnieński konserwator i sanepid?

 • Link do komentarza Robert środa, 03 sierpnia 2016 17:54 napisane przez Robert

  Food truck to również naleśniki, tybetańskie pierożki, ryby itd więc dla chętnego na zdrowie także coś się znajdzie

 • Link do komentarza ja piątek, 08 lipca 2016 14:37 napisane przez ja

  Jasne, że to "żarcie" jest niezdrowe, ale raz w życiu warto spróbować amerykańskich burgerów czy meksykańskiego burrito, które jest tak popularne na zachodzie i oglądamy je w filmach.

 • Link do komentarza Kama piątek, 08 lipca 2016 10:14 napisane przez Kama

  Marku oczywiście masz rację. Dlatego ja cieszę się, że pojawia się tutaj opcja wege i jestem ciekawa jej formy na takim festiwalu. Fajnie :)

 • Link do komentarza aga piątek, 08 lipca 2016 07:49 napisane przez aga

  Jeżeli serwowanie z samochodu taniej i szybkiej żywności jest jak tu czytam traktowane jako wakacyjna rozrywka, to współczuję gnieźnianom że tylko na takie rozrywki ich stać . Ale cóż, miasto nie za bogate, pracy dobrze opłacanej brak, to i rozrywka adekwatna do możliwości finansowych mieszkańców. Jakie miasto, takie rozrywki.

 • Link do komentarza Mikołaj czwartek, 07 lipca 2016 23:54 napisane przez Mikołaj

  Marku, udział w festiwalu nie jest obowiązkowy...

 • Link do komentarza Kuba Kuba czwartek, 07 lipca 2016 20:26 napisane przez Kuba Kuba

  Nikt nie karze Tobie tam być, jeść itp to dobrownolna impreza

 • Link do komentarza Ola czwartek, 07 lipca 2016 19:36 napisane przez Ola

  Marku, czy naprawdę trzeba tak narzekać? To tylko festiwal! Wakacyjna rozrywka. Nikt nie ma tam jeść codziennie. Po co się tak spinać? Cieszmy się, że coś się w Gnieźnie dzieje.

 • Link do komentarza Marek czwartek, 07 lipca 2016 18:19 napisane przez Marek

  Jak można szybką żywność typu Fast food , szybko przygotowywaną i serwowaną na poczekaniu, na ogół tanią , nazywać pysznym jedzeniem ? Tak przygotowywana żywność zwykle posiada wysoką wartość kaloryczną – zawiera dużą ilość tłuszczów i węglowodanów, przy równoczesnym niedoborze cennych dla organizmu substancji – błonnika, witamin i minerałów. Takie odżywianie prowadzi do chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, choroby nowotworowe, miażdżyca, choroby serca i wątroby.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane