niedziela, 10 kwietnia 2016 16:24

Morsy wskoczyły do wody dla małej Marty

 
Morsy wskoczyły do wody dla małej Marty fot. Rafał Wichniewicz

Trzydziestu śmiałków, dla których niska temperatura i zimna woda nie są straszne, wskoczyło do jeziora Winiary, by zakończyć tym samym sezon morsowania.

Wydarzenie miało nieco większy wymiar, bowiem połączone zostało z zawodami wędkarskimi, jakie odbywały się na tym akwenie. Po zakończeniu połowów, grupa morsów zorganizowała szybką rozgrzewkę, po której wszyscy wskoczyli do zimnej wody.

- Oprócz tego, że kończymy już sezon, razem z wędkarzami dołączyliśmy się do akcji zbierania pieniędzy na pomoc dla chorej Marty. Dziś też wyjątkowo dołączyli do nas goście z Elbląga, którzy przyjechali z tamtejszego klubu morsów by razem z nami zakończyć sezon i oczywiście dołączyć się do akcji charytatywnej - przekazał Waldemar Rychert z Gnieźnieńskiego Klubu Morsów "Mrozik".

Mimo dość niepewnej pogody, grupa osób bez oporu wskoczyła do jeziora, by wspólnie pożegnać sezon. Pobytowi w zimnej wodzie towarzyszyły wspólne śpiewy i zabawy, co tylko dobrze pokazuje, jak morsy podchodzą do otaczającego ich zewsząd zimna. Wszystkiemu przyglądali się także sami wędkarze, którzy choć zaprawieni w długim przebywaniu nad wodą, w sporej części wzdrygali się na samą myśl o skorzystaniu z takiej chłodnej atrakcji.

Jak przyznają morsy, dopóki będzie "sprzyjać" aura, niektórzy dalej będą korzystać z kąpieli: - Wszystko zależy od pogody, bo jeśli będzie jeszcze chłodno, to na pewno będziemy sobie wchodzić. Później, kiedy zrobi się już cieplej trzeba poczekać aż woda przekwitnie, ale latem także korzystamy z możliwości kąpieli - przyznał Waldemar Rychert. Całe wydarzenie wspierało zbieranie datków na rzecz małej Marty Dobskiej, która wraz z rodzicami także przybyła nad jezioro, by obejrzeć wodne zmagania morsów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane