niedziela, 10 stycznia 2016 14:32

Morsy o wielkim sercu

 
Morsy o wielkim sercu fot. Rafał Wichniewicz

Kilkudziesięciu śmiałków postanowiło włączyć się w akcję WOŚP i zanurzyć się z tej okazji w jeziorze Winiary. Przerębel wykuto w kształcie wielkiego serca.

To już kolejny raz, jak gnieźnieńskie morsy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowały się zaangażować w to wydarzenie na swój sposób. Przy panującym niewielkim mrozie, ale też w wodzie o temperaturze zaledwie kilku stopni, zdecydowali się wykąpać i jednocześnie wesprzeć całą akcję.

Na "morsowanie", które tradycyjnie odbyło się na Łazienkach, przyszło także spore grono mieszkańców, chcących obejrzeć śmiałków w trakcie tej, dla wielu (dosłownie) mrożącej krew w żyłach sceny. Po rozgrzewce przeprowadzonej na lodzie, grupa ponad 30 morsów weszła do wody na kilka minut, a w trakcie tego, na plaży prowadzona była także zbiórka pieniędzy.

1 komentarz

  • Link do komentarza porzadny niedziela, 10 stycznia 2016 16:37 napisane przez porzadny

    Niektórym rodzicom jak widać na zdjęciach (zdj 55 i 90) rozum trochę przymroziło, żeby tak daleko z dziećmi na zamarznięte jezioro wchodzić.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane