niedziela, 13 grudnia 2015 12:55

Morsy biły rekord Guinnessa

 
Morsy biły rekord Guinnessa fot. Rafał Wichniewicz

Ponad 70 odważnych pływaków, postanowiło skorzystać z zimnej kąpieli w jeziorze Winiary. Morsy z całej Polski uczestniczyły dziś w biciu rekordu Guinnessa.

Pierwsze próby frekwencji, miały już miejsce w ubiegłym tygodniu w trakcie mikołajowego morsowania (zobacz także: Morsy z Mikołajami szykowali się na rekord). W niedzielę 13 grudnia, gnieźnianie postanowili uczestniczyć w biciu rekordu Guinnessa w kategorii "Największej ilości równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach" - w luty 2015 roku, dziesięciu mieszkańców miasta uczestniczyło w takiej zabawie w Mielnie, a w tym roku postanowiono włączyć do akcji Gniezno.

W niedzielę o 12:00, czyli o godzinie, o której całej Polsce morsy wchodziły do wody, panowały w Gnieźnie dość niesprzyjające warunki (przynajmniej z perspektywy obserwatora). Padał drobny deszcz, wiał silny wiatr a na jeziorze tworzyły się małe fale. To jednak nie tylko zachęcało morsów do kąpieli, ale wręcz rozgrzewało - i to dosłownie. Zanim większość z nich weszła do wody na ustalone trzy minuty, poprowadzono krótką rozgrzewkę na plaży. Dokładnie w południe, wszyscy z okrzykami na ustach wbiegli do wody, zanurzając się niekiedy aż po szyję. Choć z kąpieli postanowiło skorzystać 77 uczestników, trzy minuty wytrzymało 74 z nich - za zimno było dla trójki i tak już odważnych chłopców. Temperatura wody w momencie wchodzenia wynosiła około 5 stopni.

- Dla nas morsów taka pogoda jest bardzo dobra, wiatr nie jest zbyt przyjemny, ale temperatura jest w sam raz. Odczuwamy to zimno, natomiast dobrze sobie z nim radzimy i dlatego zachęcamy wszystkich, którzy marzną, aby dołączyli do nas w każdą sobotę i niedzielę, żeby wzmocnić organizm. Gwarantuję, że na pewno po 2-3 morsowaniach człowiek będzie się czuł lepiej - mówił Waldemar Rychert, współorganizator wydarzenia i członek Gnieźnieńskiego Klubu Morsów "Mrozik".

- Warto morsować, polecam każdemu kto może. To odejmuje lata i dodaje energii i jest dzięki temu super. Gdyby jeszcze był śnieg, to by było w ogóle bajecznie - mówiła Maria Bąkowska, jedna z morsujących. Inny uczestnik dodawał: - Jest ok, wszystko jest w porządku, a teraz jest nawet cieplej - mówił po wyjściu z wody Robert Góral. Po przebraniu się w suche rzeczy, na pływaków czekał ciepły posiłek - herbata i grochówka.

Teraz liczba uczestników zostanie przekazana do głównego koordynatora bicia rekordu, a następnie podsumowane zostaną liczby pływaków w całym kraju. Obecnie liczba ta wynosi 1799 osób, a więc frekwencja jak na gnieźnieńskie warunki, była całkiem spora. O tym, czy rekord został pobity, będzie można się przekonać już wkrótce.

12 komentarzy

 • Link do komentarza wilk czwartek, 17 grudnia 2015 00:51 napisane przez wilk

  Szacunek dla wszystkich odważnych morsów !!!!! Odnośnie tych osób,co tutaj się poszukują,a szczególnie tej niewiasty,....takie ładne dziewczę,a tak wytatuowana,nie mogę zrozumieć właśnie tych ładnych dziewcząt DLACZEGO to robią ??????????????????????

 • Link do komentarza Pello wtorek, 15 grudnia 2015 15:00 napisane przez Pello

  pello111@o2.pl

  Czekam aż się odezwiesz. ;)

 • Link do komentarza Wiki wtorek, 15 grudnia 2015 09:51 napisane przez Wiki

  podaj tel lub poczte

 • Link do komentarza Wiki poniedziałek, 14 grudnia 2015 21:50 napisane przez Wiki

  Podaj nr tel czy poczte

 • Link do komentarza prosport poniedziałek, 14 grudnia 2015 18:59 napisane przez prosport

  Fantastyczna sprawa, Jesteście wspaniali! A nawet lepsi.

 • Link do komentarza Morsy Gniezno poniedziałek, 14 grudnia 2015 08:32 napisane przez Morsy Gniezno

  Sandra: zimą woda w każdym jeziorze jest taka sama :) Nie zachodzą w niej procesy, które zachodzą latem! Tak więc nie obawiaj się. Nikomu nie wyrosła trzecia ręka, ani nie skończył u dermatologa. A duża część z nas morsuje od wielu lat nad Jeziorem Winiary!

  Zachęcamy do regularnego morsowania! Gwarantowane lepsze samopoczucie i odporność na przeziębienia!

 • Link do komentarza Pello niedziela, 13 grudnia 2015 22:44 napisane przez Pello

  Nie posiadam Facebooka. Jest inna możliwość skontaktowania sie z tobą?

 • Link do komentarza Sandra niedziela, 13 grudnia 2015 19:12 napisane przez Sandra

  Jesteście megaaaa zajefajni i wielki szacun dla was :) ale w życiu palca bym nie zanurzyła w tej cuchnącej wodzie i za to szacun !!!

 • Link do komentarza Wiki niedziela, 13 grudnia 2015 18:23 napisane przez Wiki

  podaj swoje dane to CIe wyszukam na fb :P

 • Link do komentarza Weronika... niedziela, 13 grudnia 2015 18:21 napisane przez Weronika...

  podaj swoje imie i nazwisko to sie odezwie i Cie wyszuka na fb :P

 • Link do komentarza Pello niedziela, 13 grudnia 2015 17:55 napisane przez Pello

  Szukam szczupłej dziewczyny w białym stroju z tatuażami na ręce oraz obojczyku. Miałaś granatowa czapkę z pomponem i szare rękawiczki. Jeżeli ktoś wie jak sie nazywa proszę o informacje.

 • Link do komentarza Endriu niedziela, 13 grudnia 2015 14:35 napisane przez Endriu

  SZACUNEK!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane