niedziela, 06 grudnia 2015 13:46

Morsy z Mikołajami szykowali się na rekord

 
Morsy z Mikołajami szykowali się na rekord fot. Rafał Wichniewicz

Dość spora grupa odważnych osób, dla których zimno nie jest problemem tylko wyzwaniem, zanurzyła się w wodach jeziora Winiary. Gnieźnieńskie morsy tym samym szykują się do bicia Rekordu Guinessa.

Po zakończeniu niedzielnego II Rekreacyjnego Biegu Mikołajkowego (zobacz także: Mikołaje obiegły jezioro Winiary), grupa odważnych (co trzeba przyznać) gnieźnian, skorzystała z okazji i wykąpała się w zimnej wodzie pobliskiego akwenu.

Wydarzenie, organizowane przez Gnieźnieński Klub Morsów "Mrozik", miało na celu zaproszenie do uczestnictwa w biciu Rekordu Guinessa, które odbędzie się już za tydzień. W kategorii "Największej ilości równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach", Gniezno dołączy się tym samym do kilkudziesięciu lokalizacji w całej Polsce, gdzie również inni ochotnicy będą pływali w jeziorach lub w morzu.

W niedzielne przedpołudnie 6 grudnia w wodach jeziora Winiary pojawiło się około 30 ochotników, z których część w strojach... św. Mikołaja. Niektórym wystarczyła minuta, a inni wytrzymywali nawet kilkanaście minut.

O wydarzeniu, które będzie już za tydzień, szerzej poinformujemy już wkrótce. Już teraz jednak zapraszamy do kibicowania ochotnikom.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane