Jesteś tutaj:Aktualności Prokuratura umorzyła postepowanie ws. Dory
poniedziałek, 13 lipca 2015 11:45

Prokuratura umorzyła postepowanie ws. Dory

 

W sprawie suczki Dory zapadła kolejna kontrowersyjna decyzja. Prokuratura umorzyła dochodzenie o znęcanie się i zmienia klasyfikację czynu na wykroczenie.

Powraca sprawa Dory, która od samego początku budzi kontrowersje w opinii publicznej nie tylko lokalnie, ale także w mediach ogólnopolskich. Przypomnijmy, że sprawę ujawniono na początku 2015 roku. Nad samym tematem suczki, nad którą według świadków miałby znęcać się jej właściciel, prywatnie leśniczy, pochylaliśmy się już wielokrotnie.

Bez echa nie przeszła także decyzja prezydenta Tomasza Budasza, do którego Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie złożyło pismo o odebranie praw leśniczemu do posiadania Dory. Ten jednak w tej sprawie wydał decyzje odmowną. TOZ, obecni opiekunowie Dory oraz opinia publiczna nie pozwoliła sprawie przycichnąć. Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego zostało złożone odwołanie od tej decyzji, które SKO rozpatrzył pozytywnie na korzyść TOZ-u.

Sprawa suczki trafiła do prokuratury, która zleciła przesłuchanie świadków i wykonanie specjalistycznych badań weterynaryjnych, które jak donosi nam obecny właściciel Dory podważają linię obrony leśniczego, o tym, że pies był chory a nie permanentnie głodzony. Dora wykazuje oznaki przeżytej traumy, dlatego pracuje nad nią behawiorysta. Mimo tak wielu dowodów i opinii specjalistów potwierdzających, że Dora była psem głodzonym i skrajnie zaniedbanym Prokuratura zawiadomiła TOZ o umorzeniu dochodzenia o znęcanie się i zmieniła kwalifikację czynu na wykroczenie. Oznacza to, że najsurowszą karą jaką poniesie leśniczy jest grzywna.

Sekretariat Prokuratury zawiadamia Państwa jako osobę, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie za postanowieniem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie z dnia 23 czerwca 2015 pod sygnaturą akt I Ds/206/15 umorzono dochodzenie w sprawie znęcania się w okresie od grudnia 2014 roku do 16 stycznia 2015 roku w Gnieźnie nad psem rasy posokowiec bawarski o imieniu Dora poprzez utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu i wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku oraz niezapewnienie właściwych warunków bytowania.

Prokuratura w zawiadomieniu nie podała uzasadnienia tej decyzji, dlatego w tej sprawie wysłaliśmy zapytania prasowe. O przebiegu sprawy będziemy informować na łamach portalu.

Zobacz także: TOZ oskarża leśniczegoKontrowersyjna decyzja prezydentaPies wraca. Prezydent się tłumaczyDora nie wraca. Odrzucona decyzja prezydenta.

4 komentarzy

 • Link do komentarza NIEdlaMyśliwych wtorek, 14 lipca 2015 01:34 napisane przez NIEdlaMyśliwych

  Panie prokuratorze czy widział pan w ogóle psa. Dosyć że Budasz ośmiesza Gniezno to teraz prokurator Gruszka dołączył do duetu. Ludzie władzy wasze działania są bardzo widoczne. Po co wy jeszcze zajmujecie wysokie stanowiska? Czyżby wypalenie zawodowe?
  Prawo powinno być równo respektowane. Ten zwyrodnialec trafił do więzienia myśliwy z Gniezna NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://www.polskieradio.pl/18/3/Artykul/333875,Znecal-sie-nad-swoim-psem-Zwierze-nie-dostawalo-jedzenia-i-picia

 • Link do komentarza Pirat poniedziałek, 13 lipca 2015 17:42 napisane przez Pirat

  Prezydent nie dostrzega nic więcej niż czubek swojego nosa. Jest doskonałym przykładem typowego karierowicza. Przez te kilka miesięcy gdy rządzi nie dostrzegłem nic godnego uwagi co by dokonał. No chyba, że do portfolio jako "sukcesy"wpisze: wspomnianą w artykule sprawę z Dorą, obsadzenie etatem TBS, obsada "swoimi" Urzędu Miasta, Urbisu itd., powiększenie strefy postoju (mieszkańcy klną ile wejdzie), konfliktu z mieszkańcami Pławnika (wg prezydenta grupką mieszkańców blokujących rozwój miasta) i wisienka na torcie - wielka kuweta na rynku pierwszej stolicy.

 • Link do komentarza Wania poniedziałek, 13 lipca 2015 17:15 napisane przez Wania

  Czy prokurator w ogóle zapoznał się ze zdjęciami psa i z ekspertyzami? Przecież każdy kto zobaczył tego psa po odebraniu, w życiu by go właścicielowi nie oddał. Pies wyglądał jak po zagłodzeniu a to już jest znęcanie! ://///

 • Link do komentarza Zwierzolub poniedziałek, 13 lipca 2015 14:19 napisane przez Zwierzolub

  To jest coś niewiaygodnego co się dzieje w tym mieście. Pies ewidentnie zagłodzony niemal na śmierć, najpier prezydent miasta tego nie dostrzega, potem nie dostrzega tego prokuratura. Co tu jest grane? To jest naprawdę afera dla medió ogólnopolskich. Najsmutniejsze jest to, że z opinią publiczną nikt się tu nie liczy i działąnie instytucji, które powinny dbać o dobro społeczne pozostawia wiele do życzenia. Jesli tak działąją u nas organa wymiaru sprawiedliwości, to gdzie ludzie mają się po nią ubiegać. Niepojęte.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane