niedziela, 12 lipca 2015 17:45

„Społeczeństwo poddano lobotomii”

 

W sobotę Gniezno odwiedził Wojciech Sumliński, autor książek dotyczących polskiej polityki oraz znany dziennikarz i publicysta.

Sala CK eSTeDe była wypełniona słuchaczami, przybyłymi nie tylko z Gniezna, ale także z innych miejscowości. Mimo małego spóźnienia, wyczekiwali wieczornego gościa, który przyjechał do Grodu Lecha, aby zaprezentować swoje dwie najnowsze książki - „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” oraz „Lobotomia 3.0”: - Obie książki mają ze sobą wiele wspólnego. W „Lobotomii 3.0” piszę, że dużą część Polaków poddano lobotomii za pomocą bardziej subtelnych narzędzi niż wskazuje na to medyczna nazwa. Mam tu na myśli radio, telewizję i internet, przez co oduczono ich myślenia - mówił na wstępie gość spotkania.

W książce „Lobotomia 3.0” porusza temat śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki: - To sprawa, której poświęciłem najwięcej lat mojego życia dziennikarskiego. Dla mnie to historia niezwykle osobista, o czym mówiłem w trakcie mojej poprzedniej wizyty w Gnieźnie. Miałem ten przywilej poznać księdza, jako młody chłopak, kiedy chodziłem na jego msze prawie codziennie. To, co później zrobionio ze sprawą jego śmierci i jak zakłamano okoliczności tej zbrodni, to jest właśnie lobotomia. Wszystko postawiono do góry nogami - uważa Wojciech Sumliński.

Jak przyznał publicysta, podobnie sytuacja ma się w przypadku drugiej z książek, dotyczącej odchodzącego z urzędu prezydenta Bronisława Komorowskiego: - Także w tym przypadku dokonano na społeczeństwie lobotomii. Dla zdecydowanej większości Polaków przedstawiał się jako człowiek, który popełnia jakieś gafy, ale jest "swoim" człowiekiem. Tymczasem prawda o nim jest zupełnie inna. Ja nie boję się nazwać go przestępcą - stwierdził odważnie autor książki. Jak przyznał, za swoje stwierdzenia niejednokrotnie miał wytaczane procesy, w większości jednak dla niego wygrane. W tym przypadku jednak, jak twierdzi, nie ma obaw co do swoich słów: - W zasadzie cała książka jest oskarżeniem w stronę Bronisława Komorowskiego. Pojawia się pytanie, dlaczego nie wytoczył mi procesu, mimo iż mógł nawet skorzystać z trybu wyborczego? Gdybym skłamał choćby jednym zdaniem, to byłby to wyrok skazujący, a przecież autorów zazwyczaj się oskarża o kłamstwa zawarte w jednym zdaniu. Bez podparcia swoich słów dowodami, nie mógłbym napisać tej książki.

W trakcie spotkania Wojciech Sumliński opowiadał też o materiałach, które złożyły się na powstanie książki o prezydencie. Przyznał, że wszystko jest efektem dziennikarstwa śledczego, popartego dowodami i relacjami osób, które będąc w szeregach służb, zechciały zdradzić informacje obnażające system funkcjonowania państwa, z którego np. wyprowadzano pieniądze za pomocą WSI.

Publikacja „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” od czasu swojej premiery, która miała premierę cztery miesiące temu, do tej pory sprzedała się w liczbie 150 tysięcy egzemplarzy papierowej wersji, a także kilkunastu tysiącach e-booków. W trakcie sobotniego spotkania, zorganizowanego przez radnego sejmiku Krzysztofa Ostrowskiego oraz gnieźnieński Klub Gazety Polskiej, istniała również możliwość zakupienia obu nowych publikacji autora. Książki bardzo szybko zostały wyprzedane, a na końcu spotkania do autora ustawiła się długa kolejka po autograf.  

7 komentarzy

 • Link do komentarza gnieźnianin poniedziałek, 13 lipca 2015 12:37 napisane przez gnieźnianin

  Dlaczego nikt nie mówi że POsłowie PO głosowali w sejmie za tym że sprawy sporne w Skarbówce mają być orzekane na niekorzyść podatnika? Proszę podać nazwiska oraz imiona POsłów z Gniezna. Niech ludzie się dowiedzą jakich nieudaczników wybierają.

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 13 lipca 2015 12:27 napisane przez Gnieźnianin

  I znowu jak w dyskusji o in vitro agresja personalna zamiast przedstawiać wywody kontrargumentów poruszonej sprawy . Czy to jest dobre że forum dyskusyjne traktowane jest jak pamflet , zamiast jako platforma wymiany kontrargumentów dla rozwiązania kwestii ?

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 13 lipca 2015 10:24 napisane przez czytelnik

  To, co wyrabia Komorowski nie mająć już zadnych uprawnień, bo przecież większość społeczeństwa odrzuciło jego beznadziejną i szkodzącą Polsce prezydenturę, to przechodzi granice przyzwoitości. Jak najszybciej ustwaić swopich, to jego jedyny teraz cel! Czy fani PO jeszcze tego nie zauważają??? prosze przeczytać!
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Ambaras-z-ambasadorami,wid,17702867,wiadomosc.html?ticaid=11536a

 • Link do komentarza Chuck Norris poniedziałek, 13 lipca 2015 01:26 napisane przez Chuck Norris

  Wspaniały Wielki Polak i Bohater!!!
  To,że ten człowiek jeszcze żyje lub,że nie siedzi latami bez wyroku jest dowodem,że rządząca Polską od 8 lat mafia PO-PSL wraz z Komorem doskonale rozumie,że niebawem ich rządy skończą się i wolą nie ruszać tego już tak znanego Wielkiego Człowieka i Patrioty.
  Myśleli,że będą rządzili w nieskończoność dzięki stalinowskiej propagandzie z mediami i bolszewickim siłom specjalnym ale ich twarde-betonowe mózgi nie rozumiały siły internetu,nowych wolnych mediów jak Telewizja Republika czy TV Trwam i Radia Maryja > dlatego ich zdradzieckie działania przeciwko Narodowi Polskiemu i naszej Ojczyźnie dobiegają końca.Mam nadzieję,że w obecnych czasach nie pouciekają do Ameryki Południowej i staną przed Polskim Narodowym Trybunałem Stanu a świadkiem koronnym w procesach będzie między innymi Pan Wojciech Sumliński.

 • Link do komentarza Roman poniedziałek, 13 lipca 2015 00:08 napisane przez Roman

  Uczestniku - fani PO są zaślepieni w swoich idoli i nie chcą nawet usłyszeć słowa gorzkiej prawdy. Nawet, jak są poparte twardymi dowodami, to do niech to nie dochodzi! Tak samo, jak nie rozumieją tej ustawy genderowej i in vitro. To nie ten poziom!

 • Link do komentarza uczestnik niedziela, 12 lipca 2015 18:25 napisane przez uczestnik

  Szkoda, ze na tym spotkaniu nie było fanów Platformy Obywatelskiej. Przydałaby im sie ta wiedza przekazywana publicznie i ciekawe, czy mieli by cos na jej odparcie.

 • Link do komentarza czytelniczka niedziela, 12 lipca 2015 17:55 napisane przez czytelniczka

  dziękuję za tę wizytę panie redaktorze!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane