wtorek, 26 maja 2015 10:10

Ludowcy świętowali swój dzień

 

Powiatowe struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego obchodziły w miniony poniedziałek swoje święto.

Maj jest zawsze czasem wyjątkowym dla działaczy PSL. 5 maja 2015 roku przypadła 25 rocznica odrodzenia się struktur organizacji po przemianach ustrojowych. Gnieźnieńscy członkowie partii tradycyjnie w maju obchodzą także Powiatowe Święto Ludowe, które jest zawsze czasem podsumowania i momentem na kreślenie planów na przyszłość.

W poniedziałkowe popołudnie 25 maja, działacze PSL spotkali się najpierw na Mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele pw. bł. Jolenty. Stąd działacze udali się do Centrum Kultury „Scena To Dziwna”, gdzie odbyła się druga część uroczystości. W trakcie spotkania, prezes zarządu powiatowego PSL Jerzy Berlik, przypomniał zgromadzonym o znaczeniu Święta Ludowego: - To nie tylko święto polskiej wsi i jej mieszkańców. To przede wszystkim święto tych, którym nie jest obca polska wieś, a polskiego rolnika traktują z godnością i należytym szacunkiem. Święto ludowe łączy bogate tradycje historyczne i wartości chrześcijańskie. Następnie przewodniczący podziękował wszystkim za dotychczasową działalność na rzecz ruchu, a także podkreślił znaczenie PSL we współtworzeniu obecnej koalicji w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego.

W dalszej części spotkania miało miejsce akt przyjęcia czterech nowych członków ugrupowania, którym wręczono legitymacje. Następnie dokonano wyróżnienia w postaci medali Za zasługi dla Ruchu Ludowego im. Stanisława Mikołajczyka, które otrzymali Roman Prusinowski, Roman Gawrecki, Edward Sikorski oraz Jan Wawrzyniak.

Po zakończeniu tej części spotkania, przed zgromadzonymi wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka, którzy zaprezentowali krótki występ, związany głównie z postacią patrona swojej szkoły. 

1 komentarz

  • Link do komentarza powiatowy wtorek, 26 maja 2015 22:04 napisane przez powiatowy

    PSL w terenie może się i utrzyma, ale w skali kraju podobno nie ma szans na wejście do parlamentu w jesiennych wyborach. Jarubas, Piechociński, Sawicki i cała reszta pseudodziałaczy rolniczych rozwaliła skutecznie partię od góry. Lokalne struktury jak widać charakteryzują się ludową mądrościa, na co zresztą mamy dowód w koalicyjnym zarządzie naszego starostwa. Gratulacje dla działaczy i czlonków naszego powiatu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane