czwartek, 30 kwietnia 2015 14:30

Młodzież poruszyła ważne tematy

 

W auli Instytutu Kultury Europejskiej młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w IV Turnieju Debat Publicznych.

Wartości dyskusji miał służyć między innymi turniej, podczas którego młodzież wypowiedziała się na ważne tematy. Udział w spotkaniu wzięły trzy szkoły: III Liceum Ogólnokształcące (dwie drużyny), Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Trzemesznie.

Podczas debaty cztery grupy przedstawiły swoje stanowisko na trzy tematy, którymi były: „Czy warto dziś studiować?”, „Etos współczesnego dziennikarza/człowieka”, „Współczesne autorytety młodzieżowe”. W ciągu 5 minut przedstawiciel grupy musiał przedstawić swoje stanowisko i zakreślić w nim najważniejsze argumenty.

Młodzież nie zawsze miała takie samo zdanie na dany temat, potrafili też obronić swoją opinię i odpowiedzieć na nieraz podchwytliwe pytania zadawane przez jury, na którego czele stała profesor Eliza Grzelak z Instytutu Kultury Europejskiej. Pierwsze miejsce zostało przyznane klasie drugiej profilu medioznawczego z III Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Ewa Tomczak, Szymon Bielanowski, Marcin Kominiarek. Drugie miejsce zajęła drużyna z ZSOiZ z Trzemeszna, trzecie miejsce zajęła drużyna z ZSE-O z Gniezna, a czwarte druga drużyna z III LO.

Turniej Debat Publicznych zorganizowało Gnieźnieńskie Koło Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”, a patronat nad turniejem objął poseł Paweł Arndt.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Ewa sobota, 02 maja 2015 11:10 napisane przez Ewa

    do jacob - Skoro w parafii na Winiarach jabłka nie rozdawała zadna partia, to nie była to akcja polityczna taka, jak w mieście, gdzie PO z senatorem na czele rozdawał jabłka przechodniom. Gdyby senator nie widział w tym kampanii wyborczej swojej partii, to te kilka kilogramów jabłek postawił by w koszu na Chrobrego do samodzielnego częstowania się przez mieszkańców.

  • Link do komentarza jacob sobota, 02 maja 2015 10:23 napisane przez jacob

    W parafii na Winiarach też rozdawano jabłka , raczej to nie PO rozdawało.

  • Link do komentarza Czechu czwartek, 30 kwietnia 2015 23:53 napisane przez Czechu

    A gdzie pozostałe szkoły? Czyżby minęły czasy na PO? A tak nie dawno rozdawano jabłka !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane