sobota, 13 sierpnia 2022 12:34

Wąskotorówka wyruszyła na szlak

 

W pierwszy w tym sezonie kurs wyruszyła Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa. Wagony zapełniły się licznymi chętnymi do krótkiej podróży.

Wyprawa do Lasu Jelonek i z powrotem, choć trwająca niespełna godzinę, może być atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych. Można się o tym przekonać, korzystając z darmowych kursów, uruchomionych przez GKW od 13 sierpnia.

Do 4 września włącznie, w soboty i niedziele (także w święto 15 sierpnia), ze stacji Gniezno Wąskotorowe do przystanku Jelonek, o godzinie 12 i 13 wyruszać będą składy wąskotorówki. W sobotę 13 sierpnia wyruszył pierwszy kurs, któremu towarzyszyła muzyka przygrywana na akordeonie. Każdy, kto chce skorzystać z przejażdżki, może to zrobić bezpłatnie, ale zapewnione miejsce w wagonie jest tylko według kolejności przybycia na stację - warto więc pojawić się nieco wcześniej.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane