piątek, 05 sierpnia 2022 17:18

Pielgrzymi z archidiecezji gnieźnieńskiej dotarli na Jasną Górę

 
W piątkowe popołudnie setki pielgrzymów, którzy w ostatnich dniach wyruszyli na pątniczy szlak, osiągnęli cel swojej wędrówki.

Pieszo, w wózkach lub rowerami - po pokonaniu około 260 kilometrów, uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej dotarli na Jasną Górę. Wędrując ze swoimi lub powierzonymi im intencjami, nie zważając na towarzyszące im upalne słońce lub rzęsiste deszcze, o własnych siłach pokonali cały szlak, przybywając do częstochowskiego klasztoru przed oblicze Matki Boskiej.

Tegorocznej pielgrzymce przewodziło hasło "Wstańcie, chodźmy!" - słowa wypowiedziane przez Chrystusa do uczniów w Ogrodzie Oliwnym na chwilę przed jego zatrzymaniem i męką. Były one głównym motywem rozważań podczas wspólnej wędrówki pątników przez wszystkie dni. Po dotarciu na Jasną Górę dokonano złożenia krzyża z elementów, niesionych przez każdą grupę pielgrzymkową. Pielgrzymi pozostaną w Częstochowie do soboty.

Zdjęcia: PPAG i Parafia św. Michała Archanioła

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane