piątek, 05 sierpnia 2022 09:44

Sygnalizacja nie działa, a firma nie wywiązuje się z gwarancji

 

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców południowej części miasta, który zwrócił uwagę na niedziałającą od dłuższego czasu sygnalizację na ul. Witkowskiej.

Mowa o "światłach" na przejściu dla pieszych przy ul. Klonowej. Jeszcze podczas prac prowadzonych na ul. Witkowskiej dwa miesiące temu, sygnalizator miał uruchomione pulsujące żółte światło. Spowodowane to było koniecznością utrzymania płynności ruchu na remontowanej ulicy, gdzie odcinkami ruch odbywał się wahadłowo. 

Prace na ul. Witkowskiej jednak zakończono już dawno temu, a tymczasem sygnalizator... w ogóle nie działa. W tej sprawie skontaktował się z nami pan Mateusz:Prace przy ulicy zakończyły się już ponad 2 miesiące temu, światła nadal na przejściu są wyłączone! Zarząd dróg wielkopolskich czeka aż dojdzie do wypadku! - twierdzi. 

Mimo iż każdy kierowca powinien pamiętać, że w takiej sytuacji obowiązujące są znaki pionowe, stojące przy przejściu dla pieszych oraz obowiązujące przepisy ruchu drogowego, skontaktowaliśmy się z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich o wyjaśnienie tej sytuacji.

Nadzorujący ten odcinek drogi zarządca przyznał iż sygnalizacja świetlna na ul. Witkowskiej na tym przejściu dla pieszych uległa awarii:Niestety wezwana do naprawy firma - gwarant nie przystąpiła do działań, więc prace zleciliśmy firmie utrzymującej nasze sygnalizacje. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie podać dokładnego terminu naprawy - otrzymaliśmy w odpowiedzi od WZDW. Jak dalej przyznano, zarządca dokłada starań, aby przyspieszyć tę naprawę tak, by sygnalizacja zaczęła działać jeszcze w sierpniu br. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane