wtorek, 26 lipca 2022 10:11

Obrzucił jajkami samochody eskorty prezesa PiS. Policja wszczyna dodatkowe czynności

 

Pod kątem spowodowania wykroczenia w ruchu drogowym prowadzone są czynności w sprawie zdarzenia, które miało miejsce w minioną niedzielę.

W poniedziałek informowaliśmy o sytuacji, która miała miejsce na ul. Wrzesińskiej, wkrótce po zakończeniu spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze swoimi zwolennikami. To właśnie na tej ulicy, u zbiegu z ul. Cymsa, kolumna samochodów, jadąca z prezesem PiS, została obrzucona jajkami przez mężczyznę stojącego przy drodze. Jak wówczas przekazaliśmy, sprawca uchwycony na nagraniu został ukarany mandatem karnym za tzw. nieobyczajny wybryk. 

Jak przekazała Wielkopolska Policja, w tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające.Po zapoznaniu się z nagraniem z Gniezna wszczęte zostały czynności wyjaśniające w sprawie wykroczenia w ruchu drogowym - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Chodzi o art. 86 par. 1 kw w zw. z art. 76 kw. tj. o stwarzaniu niebezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez rzucanie przedmiotami w pojazd mechaniczny pozostający w ruchu. 

Rzucając jajkami w jadące pojazdy mężczyzna stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informuje oficer prasowy KWP. Oznacza to, że sprawcę poza mandatem w wysokości 100 złotych, może czekać jeszcze poważniejsza kara finansowa.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza Jajcarze bez nabiału poniedziałek, 01 sierpnia 2022 09:51 napisane przez Jajcarze bez nabiału

  Ludzie, gość rzucając jajkiem w auto spowodował zagrożenie, należy mu się kara. A ten cały jazgot o bohaterstwie i kurczakach poczętych pokazuje tylko poziom kretynizmu opozycji... Tylko tyle macie Polsce do zaoferowania. Żenada, dlatego historia was zapomni.

 • Link do komentarza Karma wraca niedziela, 31 lipca 2022 21:27 napisane przez Karma wraca

  Spoko. Zrobimy zrzutkę i zapłacimy.

 • Link do komentarza zocha niedziela, 31 lipca 2022 12:07 napisane przez zocha

  Gość, który rzucał, jest związany z warsztatem zajmującym się naprawą motocykli. Proponuję bojkot tego warsztatu.
  Amen
  Zocha

 • Link do komentarza zdrowy rozsądek niedziela, 31 lipca 2022 12:05 napisane przez zdrowy rozsądek

  Do WWM - koleś spowodował realne zagrożenie w ruchu. Gdyby nie dobre wyszkolenie kierowców, w których stronę poleciały jajka to mogło dojść do tragedii.
  Trzeba jednak chcieć to dostrzec. Ciekawy jaki byłby skowyt w Brukseli gdyby jajka poleciały w stronę najbardziej znanego folksdojcza.

 • Link do komentarza Białekot czwartek, 28 lipca 2022 07:30 napisane przez Białekot

  Mąciciel obrzydliwy - Kaczyński. Kwintesencja upadku wszelkich norm moralnych.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 27 lipca 2022 22:23 napisane przez czytelnik

  Jak zwykle do komputera zasiedli domorośli gnieźnianie. Wstydźcie się za swoją niewiedzę i za to, ze nie potraficie realnie ocenić chamstwa waszych przyjaciół, którzy gościa obrzucają jajkami, plują i zachowują się jak warchoły. I wy chcecie przejąć władzę w Polsce z takim językiem, z takim warcholstwem i z takim hucpiarstwem? Najpierw musielibyście zacząć się uczyć zasad dobrego wychowania, bo z takim prostactwem nie nadajecie się nawet do sprzątania urzędów. No i po drugie, jak do Gniezna przyjechał wasz Komorowski, to nie przypominam sobie, by strona przeciwna jego polityce zachowywała się w ten sposób. Jak wiec widać PO korzysta z przykładu swojego guru Tuska nienawidzącego Polskę i Polaków, którego zachowanie można by określić tylko niecenzuralnymi słowami.

 • Link do komentarza Wojtek środa, 27 lipca 2022 16:04 napisane przez Wojtek

  Kolega od nabiału który tak zhańbił Gniezno powinien powoli przyzwyczaić się do myśli o ustronnym pokoiku w niedalekim Gębarzewie.

 • Link do komentarza wwm wtorek, 26 lipca 2022 17:47 napisane przez wwm

  Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego stanowi rozstrzygnięcie w zakresie odpowiedzialności za wykroczenie co powoduje, że niemożliwym jest wszczynanie przed sądem postępowania o ten sam czyn wobec tej samej osoby. Co innego, gdyby ukarany odmówił przyjęcia mandatu. Ale przy standardach Trybunału Kuchennego, będą go sądzić jeszcze wielokrotnie i jeszcze dołożą zarzuty o pozbawienie życia kurczaków poczętych., bo przecież każde nienarodzone i niewyklute życie jest ŚWIĘTE, nawet kurzęce.

 • Link do komentarza Sz wtorek, 26 lipca 2022 13:26 napisane przez Sz

  Czy zgodne z prawem jest karać za czyn dwukrotnie?

 • Link do komentarza Twoje bardziej mojsze wtorek, 26 lipca 2022 12:00 napisane przez Twoje bardziej mojsze

  A jak prezydent Komorowski na Ukrainie dostał jajkiem bezpośrednio. To gdzie były służby ? Jakie czynności zostały wszczęte ?

 • Link do komentarza marek wtorek, 26 lipca 2022 11:16 napisane przez marek

  Rządząc Polską PiS zagraża bezpieczeńśtwu Polaków

 • Link do komentarza Gnieznianka wtorek, 26 lipca 2022 10:56 napisane przez Gnieznianka

  O ile wiem nie można 2 razy karać za jedno wykroczenie, nasz Gnieznienski bohater został już ukarany mandatem

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane