piątek, 15 lipca 2022 14:40

Policjanci i strażacy kontrolują obozowiska

 
Policjanci i strażacy kontrolują obozowiska źródło: KPP Gniezno

Podczas wakacji gnieźnieńscy policjanci i strażacy odwiedzają obozy harcerskie. Każdorazowo cel takiej wizyty jest bardzo konkretny – bezpieczeństwo odmieniane przez wszystkie przypadki.

Z uwagi na coraz bardziej zmienne warunki pogodowe w Polsce, szczególnym nadzorem objęte są obozy zorganizowane na terenach leśnych. W minionych dniach po raz kolejny mundurowi spotkali się z harcerzami bazującymi w Imiołkach na terenie gminy Kiszkowo oraz obozowisko w Mogilnie. Celem wizyty było przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z samymi uczestnikami wypoczynku.

W ramach akcji edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” omówione zostały podstawowe zasady korzystania z akwenów wodnych. Dzieci i młodzież były dodatkowo instruowani na temat wzajemnej asekuracji oraz pomocy w sytuacjach zagrożenia.

W Imiołkach dodatkowo przeprowadzono również próbną ewakuację. Funkcjonariusze na pamiątkę miłego spotkania, zawsze starają się wręczać słuchaczom drobne upominki – najczęściej w formie odblaskowych zawieszek.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane