poniedziałek, 04 lipca 2022 13:23

Brał pieniądze za sprzęt, którego nie miał. Oszukał ponad 80 razy

 

Akt oskarżenia skierowano wobec 31-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego, który dokonał oszustw, oferując w sieci sprzedaż i nie wysyłając towaru.

O sprawie informuje KPP Gniezno, której funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą oszustw dokonywanych w internecie. Ich sprawcą okazał się być 31-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego. 

- Oskarżony, na popularnym serwisie ogłoszeniowym oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, między innymi telefony komórkowe, konsole do gier, radia samochodowe, głośniki. Zakupiony towar, nigdy nie trafiał do klienta, za to pozyskane środki powiększały stan jego konta - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Kilkumiesięczne postępowanie zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia, który obejmuje 81 czynów. Zgodnie z art. 286 kodeksu karnego za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane