sobota, 02 lipca 2022 09:16

Strażacy usuwali skutki piątkowej burzy

 
Strażacy usuwali skutki piątkowej burzy źródło: OSP Łubowo

Liczne interwencje związane z usuwaniem skutków silnego wiatru, który towarzyszył burzy przechodzącej nad regionem, odnotowali strażacy z powiatu gnieźnieńskiego.

Piątkowa burza, która dotarła nad Gniezno i okolicę po godzinie 15, uformowała się w rejonie Wrześni i okolic, docierając w nasze okolice wraz z całym frontem idącym przez kraj. O ile w samym Gnieźnie przez krótki czas padał intensywny deszcz oraz wiał wiatr, to jednak nie był on powodem żadnych interwencji.

Inna sytuacja była w zachodniej części powiatu, gdzie skutki burzy usuwane były przez kilka godzin i nadal są odczuwalne - wciąż wiele gospodarstw domowych nie ma jeszcze prądu. Na tym obszarze interwencje strażaków dotyczyły przede wszystkim wiatrołomów oraz przewróconych drzew, szczególnie na terenie gminy Czerniejewo, Kiszkowo oraz Kłecko. Pojawiły się także pojedyncze zgłoszenia związane z koniecznością odpompowania wody. Odnotowano także uszkodzenia dachów w niektórych miejscowościach. Działania prowadzone były do godzin wieczornych.

źródło zdjęć: nadesłane, OSP Łubowo, OSP Dąbrówka Kościelna, OSP Czerniejewo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane