czwartek, 26 maja 2022 08:19

Zakończył się policyjny kurs samoobrony

 
Zakończył się policyjny kurs samoobrony źródło: KPP Gniezno

Zakończyła się kolejna edycja kursu samoobrony dla mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”.

W zajęciach, zorganizowanych przez KPP Gniezno, uczestniczyło 35 pań, które uczyły się reakcji w sytuacji napadu, poznały też techniki samoobrony. Kurs prowadzony był od 5 maja, a zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej przy ulicy Sobieskiego. Organizatorami zajęć byli: Komenda Powiatowa Policji i III Liceum Ogólnokształcące przy współudziale w zajęciach pierwszej pomocy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Zajęcia praktyczne poprzedzone były prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań i zasad postępowania w sytuacji gdy staniemy się ofiarą przestępstwa. Wykład przeprowadziła asp. szt. Anna Osińska. Część praktyczną z zakresu samoobrony poprowadził instruktor samoobrony asp. szt. Adam Owczarzak. Podziękowania należą się st. post. Mikołajowi Urbaniakowi z referatu patrolowo – interwencyjnego, który asystował podczas ćwiczeń.

- Po raz kolejny program cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał bardzo pochlebne opinie wśród uczestniczących kursantek. Panie odebrały dyplomy poświadczające udział w projekcie. Z ich twarzy nie schodził uśmiech. Wszystkim Paniom życzymy, by nigdy nie znalazły się w sytuacji zagrożenia, niemniej jednak, jeśli takowe się pojawi, by umiały w praktyczny sposób wykorzystać nabyte umiejętności - piszą gnieźnieńscy policjanci.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane