piątek, 13 maja 2022 14:40

Kolejna seniorka straciła pieniądze. Tym razem przez „wypadek syna”

 

W miniony czwartek do jednej ze starszych gnieźnianek zadzwonił mężczyzna, który przedstawiając się za jej wnuka, powiedział iż spowodował zdarzenie drogowe.

O całej sprawie funkcjonariusze dowiedzieli się wczoraj, kiedy to na dyżurkę Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się 90-letnia gnieźnianka. 

- Pod pretekstem wypadku drogowego w którym rzekomo miał uczestniczyć syn seniorki, starsza kobieta w tzw. „poręczeniu majątkowym” przekazała oszustom 12 tysięcy złotych. Gdy 90-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszusta było już za późno. Okazało się, że jej synowi nic mu nie groziło, mężczyzna nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu drogowym - informuje KPP Gniezno. Dopiero wtedy sprawa została przekazana gnieźnieńskiej policji. 

Policjanci apelują, aby nie wdawać się w rozmowy z nieznanymi nam osobami. Nie należy też podejmować pochopnych decyzji. W tym przypadku wystarczyło aby kobieta w pierwszej kolejności spróbowała skontaktować się ze swoim prawdziwym synem. Pamiętać należy, że policja podczas wykonywania czynności służbowych, nigdy nie prosi o pieniądze.

1 komentarz

  • Link do komentarza Anna sobota, 14 maja 2022 10:05 napisane przez Anna

    Taka jest starość!!! Wystarczy postraszyć seniora a on z dobrego serca odda wszystko co ma. Lecz skoro każdy z tych seniorów ma rodzinę to dlaczego nie rozmawiają z nimi, pouczą i zadbają o ich oszczędności? Ja średnio 2x w tyg powtarzam swojej mamie o tym, że jak będę miała wypadek to kasa mi nie jest potrzebna! I nikt nie będzie dzw i prosił o pieniądze, lecz tylko z wiadomością że jestem w szpitalu. Tylko po takiej przykrej informacji nikt nie myśli racjonalnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane