czwartek, 05 maja 2022 10:24

Gmina Gniezno rozdaje nasiona dla pszczelego zasiewu

  mn

Wzorem lat ubiegłych Gmina Gniezno rozdaje mieszkańcom „Pszczeli Pożytek” czyli mieszankę nasion gatunków miododajnych, jednorocznych.

Przeznaczona jest do zakładania siedlisk przyjaznych zapylaczom: pszczołom miodnym, dzikim gatunkom pszczół, trzmielom i motylom. Dzięki wielkości gatunków różniących się terminami kwitnienia, jest cennym, stałym źródłem nektaru oraz pyłku w okresie od lipca do września. Siew mieszanki „Pszczeli Pożytek” na terenach wiejskich wśród upraw stwarza cenną bazę pokarmową dla owadów pożytecznych i przyczynia się do zwiększenia bioróżnorodności oraz wzmacniania populacji owadów w otaczającym środowisku. W skład gatunkowy wchodzą: koniczyna inkarnatka, koniczyna perska, facelia błękitna, kolendra siewna, nagietek lekarski, kminek zwyczajny, lnicznik siewny, ślaz, kąkol polny, ogórecznik lekarski, chaber bławatek, mak polny, słonecznik zwyczajny oraz gryka zwyczajna.

- Kwitnący wiele tygodni „Pszczeli Pożytek” jest cennym elementem krajobrazu, upiększa pola i tereny zieleni mnogością barw i form kwiatów, wprowadzając element naturalności w naszym otoczeniu. Gmina do rozdania ma 1000 sztuk 10 gramowych saszetek specjalnie przygotowanych przez firmę Saatbau, za co serdecznie dziękujemy! - mówi Maria Suplicka Wójt Gminy Gniezno.

Paczuszki odbierać można w Urzędzie Gminy Gniezno przy al. Reymonta 9-11 w Gnieźnie w godzinach pracy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane