środa, 04 maja 2022 11:33

Poranna akcja policji - zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców

 
Poranna akcja policji - zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców źródło: KPP Gniezno

Od środowych, wczesnych godzin rannych gnieźnieńska drogówka przeprowadziła akcję „Trzeźwość”. Po raz kolejny skontrolowano ponad tysiąc kierowców.

Na terenie całego powiatu policjanci ponownie dokonywali masowych kontroli drogowych, podczas których sprawdzano trzeźwość kierowców. Podczas działań, które trwały kilka godzin, przebadano ponad 1200 kierujących pojazdami.

- Wyniki, delikatnie mówiąc nie napawają optymizmem – policjanci wyeliminowali z dróg 3 nietrzeźwych kierujących, w tym jednego kierowcę ciężarówki i 2 kierujących po użyciu alkoholu. Wszystkim zatrzymano prawo zajazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem - informuje KPP Gniezno

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane