poniedziałek, 04 kwietnia 2022 08:21

Dostał 4 mandaty za jeżdżenie quadem po lesie

 
Dostał 4 mandaty za jeżdżenie quadem po lesie źródło: RDPL Poznań

Z konsekwencjami musi się liczyć właściciel quada, który swoim pojazdem jeździł po lesie, powodując hałas i łamiąc obowiązujący zakaz.

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim spotykają się Strażnicy Leśni, jest nielegalny wjazd do lasów quadami i crossami. Te sytuacje występują najczęściej w pobliżu dużych aglomeracji miejskich. Sprzymierzeńcami w identyfikowaniu sprawców tych przejażdżek są policja, nowe technologie, a także inni użytkownicy lasów, szukający w nich spokoju podczas spacerów.

Kilka dni temu na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo spacerowicze nagrali hałaśliwego miłośnika jazdy terenowej i przekazali informację do Straży Leśnej. - Z pomocą funkcjonariuszy Policji udało się zidentyfikować właściciela quada widocznego na nagraniach i zatrzymać go. Za złamanie zakazu wjazdu do lasu, jak również jazdę bez widocznych tablic rejestracyjnych 39-letni mężczyzna został ukarany czterema mandatami - informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

Leśnicy przypominają, że poza hałasowaniem oraz rozjeżdżaniem leśnej roślinności, quady i inne pojazdy stanowią zagrożenie pożarowe. W wielkopolskich lasach obecnie jest bardzo sucho, a rozgrzane części maszyn, a nawet jedna iskra, która padnie na leśną ściółkę, może doprowadzić do pożaru.

źródło: RDPL Poznań

6 komentarzy

 • Link do komentarza Inna wtorek, 05 kwietnia 2022 17:40 napisane przez Inna

  Dokładnie tak że lasy są po prostu w stanie krytycznym przez traktory i takie wyrwy po kolana.Ale oczywiście quady winne.

 • Link do komentarza mirek poniedziałek, 04 kwietnia 2022 21:04 napisane przez mirek

  przeklenstwo dzisiejszych czasów, zajechać czyli dewastwać wszystko co sie da nie podsuwać im ostrzeżeń że sucho bo za tydzień będą następni jeżdzić i powiedzą że jeżdzili bo padało, mandaty maksymalne ale żadnych kruczków w przepisach,forse mają jak ich stać na te ryczący złom.dziś dojeżdżając do lasu to niemalże na każdym podworku ten złom stoi dla tatusia i synusia żenada dokąd towszystko zmierza!!!

 • Link do komentarza GB poniedziałek, 04 kwietnia 2022 19:09 napisane przez GB

  Jak stać go na marnowanie paliwa na quady to pewnie wysokość mandatu nie zrobiła na nim wrażenia.

 • Link do komentarza Zasmucony poniedziałek, 04 kwietnia 2022 18:43 napisane przez Zasmucony

  To co się wyprawia w lasach woła o pomstę do nieba. Co spacer słychać gdzieś jakieś silniki, motory, hałasy. Nikt z tym nic nie robi. Ten powyżej po prostu miał pecha i tyle, a chyba po prostu trzeba pozamykać wjazdy do lasów szlabanami.

 • Link do komentarza Jarosław poniedziałek, 04 kwietnia 2022 18:19 napisane przez Jarosław

  No to sobie dupek pojeżdził. Tylko, żeby się potem nie okazało, że wszystko robił zgodnie z prawem tylko policjanci byli tam niepotrzebni. Takich mądrali na quadach mamy mnóstwo w lasach wokół Gniezna,

 • Link do komentarza Abis74 poniedziałek, 04 kwietnia 2022 18:14 napisane przez Abis74

  jak to sie ma np. do traktorów starszych od węgla które używane są do wycinek i innych prac lesnych one nie dają iskier one nie niszczą lasu nie zasmradzają terenu i nie hałasują ??? jest to nie do końca przemyślany przepis zakazu ( jak wiele innych przepisów) ponieważ jazda po drodze pomału bez wariacji turystycznie (ja tak jeżdżę z psem) myślę ze nie zaszkodzi nikomu , a to jest jak z drogami publicznymi wariatów karajcie a nie tych co jeżdżą turystycznie po leśnych drogach które już są wyjeżdżone przez ciągniki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane