sobota, 02 kwietnia 2022 11:52

Drzwi otwarte w Ekonomiku

 

W sobotnie przedpołudnie Zespół Szkół Ekonomicznych przywitał w swoich murach swoich potencjalnych przyszłych uczniów - na miejscu czekały na nich informacje o ofercie edukacyjnej placówki.

Placówka przy ul. Chrobrego, która w ubiegłym roku świętowała 120-lecie istnienia, od zawsze kształciła w kierunkach przydatnych na rynku pracy. Te potrzeby na przestrzeni ponad wieku zmieniały się, podobnie zresztą jak kadra, dzięki której mury te opuściło tysiące absolwentów różnych kierunków. 

Obecnie Ekonomik kształci w technikum ekonomicznym, informatycznym, reklamy, logistycznym i rachunkowości, a także w szkole branżowej I stopnia w charakterze sprzedawcy. 

Wszystkich zainteresowanych właśnie wymienioną oferta edukacyjną, powitała dyrekcja szkoły podczas spotkania w auli. Po słowach wstępu i przybliżeniu działalności placówki, obecni zostali zaproszeni do odwiedzenia konkretnych klas, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami przybliżali zakres wiedzy, jaką nabywa się na danym kierunku. Była to też okazja do zadawania pytań, z których wielu zainteresowanych aktywnie korzystało.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane