piątek, 28 stycznia 2022 13:08

Poranne potrącenie na Winiarach

 
Poranne potrącenie na Winiarach źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do którego doszło w piątkowy ranek na ul. Biskupińskiej.

Do zdarzenia doszło 28 stycznia o godzinie 5:20 na ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Według wstępnych ustaleń 52-latka kierująca skodą potrąciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. 68-letnia piesza została przetransportowana do szpitala. Kierującej funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

W czasie kiedy doszło do wypadku, wyłączona była sygnalizacja świetlna, która działa od godziny 5:30. Na prośbę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zwrócili się do zarządcy drogi powiatowej sygnalizacja ta od 1 lutego będzie włączana godzinę wcześniej.  Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

źródło: KPP Gniezno

9 komentarzy

 • Link do komentarza puma poniedziałek, 31 stycznia 2022 16:37 napisane przez puma

  Piesi mają uważać, to jasne. Jednak kierowcy, także. A przejście jest dla pieszych, swojego rodzaju azylem, gdzie mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Często zdarza mi się, że będąc już na połowie przejścia, samochód który dojeżdża dopiero do skrzyżowania, nie zatrzymuje się. Gdybym ja się nie zatrzymał, przejechałby mi po nogach... Czy samochody jeżdżą same, czy za kierownicą siedzi jakiś dzban, w tym przypadku? I zapewniam, że takie sytuacje, to codzienność.

 • Link do komentarza kierowca niedziela, 30 stycznia 2022 16:33 napisane przez kierowca

  Jeżdżę długie lata jako kierowca, duzo także po naszym mieście. I co widzę? Taka reklama, ze pieszy ma pierwszeństwo od kilku lat, a teraz coraz bardziej powoduje, ze piesi nie patrzą w ogóle ani w lewo ani w prawo wchodząc na jezdnie. Pasy są ich własnością i wygląda na to, ze łaskawie pozwalają samochodom po nich przejechać. To jest chore i nie dziwmy się wypadkom.

 • Link do komentarza anna niedziela, 30 stycznia 2022 14:16 napisane przez anna

  Obywatel ma rację!!! Kamera to super pomysł, tak aby sięgnęła całe skrzyżowanie. Lecz wtedy jej nie było... Niech mi nikt nie mówi, że do tego skrzyżowania jeżdzi się szybko, nie, ponieważ kiedy światła nie działają każdy jezdzi ostrożnie. Ja w zasadzie wjechałam w momencie uderzenia bo pamiętam jak się zbliżałam do skrzyżowania to awaryjne się nie świeciły, kierowca MPK widział na pewno lepiej bo jechał tuż przede mną, tylko nie zwróciłam uwagi jaka to linie. on był w zasadzie świadkiem i ma kamerę w autobusie. Może to coś by wyjaśniło?

 • Link do komentarza Obywatel sobota, 29 stycznia 2022 19:56 napisane przez Obywatel

  Powód?
  1. Ograniczona widoczność
  2. Pieszy bez mózgu (prawo mi pozwala, to wchodzę- należy pamiętać, że życie ma się jedno.)

  Mógłbym zrzucić z kamery kilka zachowań jak zachowują się piesi! Ludzie pamiętajcie, że możecie zniszczyć życie swoje i kierowcy. Szanujmy się nawzajem.

  Mówię to ja ostrożny kierowca zawodowy i rozsądny pieszy.

 • Link do komentarza Dawid sobota, 29 stycznia 2022 19:07 napisane przez Dawid

  Znowu Winiary...

 • Link do komentarza Gnieznianin sobota, 29 stycznia 2022 13:38 napisane przez Gnieznianin

  Wszystkie przejścia muszą być dobrze oświetlone i oznaczone. Inaczej takich sytuacji będzie dużo.
  Na samych winiarach ile jest bez oświetlenia albo zastawionych samochodami że trzeba się prawie zatrzymać bo nic nie widać ?
  Wprowadzamy pierwszeństwo dla pieszych a na drogach mamy "burdel " chyba nie tak to powinno wyglądać

 • Link do komentarza anna sobota, 29 stycznia 2022 13:17 napisane przez anna

  Nie przeklęte, reklama dla pieszych wejdz na pasy kiedy chcesz bo nic ci nie grozi. Skoro potrąciła to ta weszła prosto pod koła. Jechałam chwile za nią, więc nadal świateł nie było, zawsze przyhamuje tam przed skrzyżowaniem bo mam obawy aby nikt nie wjechał z boku. Jestem kierowcą, lecz często pieszą i nigdy żadnemu kierowcy nie wtargnęłam przed koła. Od dziecka uczona byłam stań rozejrzyj się i wejdz jeśli nic się nie zbliża. Czy to już jest nie modne??

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 29 stycznia 2022 10:51 napisane przez Kierowca

  Tam jest tyle miejsca i aż się prosi o zrobienie przejść podziemnych. No ale w krajach trzeciego świata lepiej wydać na wybiegi i betonowe ławki. Taki rozwój...

 • Link do komentarza Wasyl07 piątek, 28 stycznia 2022 13:38 napisane przez Wasyl07

  Co tam się dzieje na tych Winiarach bez przerwy coś, pewnie miejsce przeklęte.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022