środa, 26 stycznia 2022 09:00

Zbyt ciężki o kilka ton, musiał przeładować transport

 
Zbyt ciężki o kilka ton, musiał przeładować transport źródło: WITD

Za ciężki, za długi i za wysoki nieoznakowany zespół pojazdów zatrzymali na ekspresowej „piątce” niedaleko Gniezna wielkopolscy inspektorzy.

Krajowy niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy z Plewisk koło Poznania w okolice Bydgoszczy wykonywał 24 stycznia zespołem pojazdów polski przedsiębiorca. Pojazd zatrzymany został do kontroli przez inspektorów z Gniezna na drodze ekspresowej S5 przy zachodniej obwodnicy miasta.

Przewożone były nim trzy maszyny: ładowarka i dwa podnośniki. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów wyniosła 45,95 t, zamiast normatywnych 40. Podobnie przekroczone były: długość o 0,8 m i wysokość o 0,23 m. Dodatkowo ładunek nie był oznakowany, a kierowca nie okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym.

Za brak zezwolenia kategorii IV przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne zagrożone karą 5 tys. zł. Kierowca został natomiast ukarany mandatem karnym. Podczas kontroli doprowadził zespół pojazdów do normatywności: przeładował jedną maszynę na inny pojazd podstawiony, skrócił naczepę niskopodwoziową, żeby ładunek nie wystawał poza tylny obrys i obniżył ramię maszyny.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022