poniedziałek, 17 stycznia 2022 12:45

Liczne interwencje i braki prądu po przejściu wichury

 

Od poniedziałkowego rana, zgodnie z ostrzeżeniem meteorologicznym, przez nasz region przetoczył się silny wiatr połączony z opadami śniegu i gradu.

Najsilniejsze uderzenie wichury nastąpiło 17 stycznia około godziny 10. Jej przejście spowodowało liczne wyjazdy strażaków w całym powiecie - głównie do powalonych  drzew  lub wiatrołomów m.in. w rejonie gminy Niechanowo, Witkowo, Kłecko, Mieleszyn, Trzemeszno oraz Gniezno. Z głównych dróg utrudnienia wystąpiły na wojewódzkiej nr 260 między Witkowem a Niechanowem. Ponadto OSP Witkowo było dysponowane z agregatem do jednej z wsi, gdzie miał on wspomóc pracę urządzenia medycznego po przerwaniu zasilania.

Ponadto na terenie powiatu odnotowano liczne przerwy w dostawie prądu do odbiorców - w części wsi na terenie gminy Kłecko i Kiszkowo, a także gminy Gniezno - m.in. Dębówca, Strzyżewa Kościelnego, Wełnicy, Mnichowa, Braciszewa i Skiereszewa oraz Pawłowa w gminie Czerniejewo. Większość z awarii jest już usunięta. Na terenie Gniezna również wystąpiły krótsze lub dłuższe przerwy w dostawie prądu.

Większe zniszczenia na skutek wiatru wystąpiły poza naszym regionem - m.in. w powiecie konińskim, gdzie zerwało kilka dachów z budynków. Podobne zdarzenie miało miejsce w Kobylnicy w powiecie poznańskim. Silny wiatr może jeszcze występować w godzinach popołudniowych.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Analityk wtorek, 18 stycznia 2022 05:35 napisane przez Analityk

    Osa czy ty tak na poważnie? Zmiany klimatyczne nie mają tu nic wspólnego z tym co piszesz. Od 2012 roku ziemia znacząco przyspieszyła w zmianie biegów i oto właśnie są te zaburzenia klimatyczne

  • Link do komentarza Osa poniedziałek, 17 stycznia 2022 16:16 napisane przez Osa

    Wycinajmy drzewa, osuszajmy stawy i jeziora, zabudujmy każdy skrawek zieleni - tu mamy przedsmak nowych czasów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022