czwartek, 13 stycznia 2022 15:01

Wyrzucił kanapę, parkował na zakazie - kilka mandatów dla 25-latka

 
Wyrzucił kanapę, parkował na zakazie - kilka mandatów dla 25-latka zdjęcie nadesłane

W ciągu kilku dni strażnikom miejskim udało się ustalić sprawcę podrzucenia kanapy na nieużytkach. Do tego został on ukarany za parkowanie autem w miejscu niedozwolonym.

Sytuacja miała miejsce w sylwestrowy piątek 2021 roku. Z naszą redakcją skontaktowała się gnieźnianka, która była świadkiem podrzucenia kanapy na terenie przy ul. Konopnickiej. Na jej widok mężczyźni poruszający się autem (na niemieckich numerach rejestracyjnych) przyspieszyli i odjechali z miejsca zdarzenia, pozostawiając rozrzucone elementy mebla. Jak przekazała mieszkanka, o sprawie powiadomiła Straż Miejską. Po naszej publikacji o podrzuceniu odpadów, skontaktowali się mieszkańcy, którzy rozpoznali pojazd.

W tej sprawie wszczęto postępowanie i dość szybko ustalono miejsce, gdzie zostało postawione auto - na ul. Cierpięgi. Kiedy kierowca popełnił błąd i zaparkował pojazd w miejscu niedozwolonym na skrzyżowaniu, wezwano na miejsce holownik. W trakcie załadunku na lawetę, kierowca przybył na miejsce i uregulował płatność zgodnie z przepisami za przyjazd auto-pomocy i zobowiązał się wskazać kierującego pojazdem, który zdecydował o pozostawieniu jego pojazdu na skrzyżowaniach w mieście oraz wywiózł tapczan w niedozwolone miejsce - informuje gnieźnieńska Straż Miejska. 

Jak się okazało, właściciel pojazdu nie był skory do współpracy i nie stawił się na wezwanie w siedzibie Straży Miejskiej. Co więcej, ponownie zaparkował auto na tym samym skrzyżowaniu - auto zostało odholowane na parking. Właściciel pojazdu, 25-letni mieszkaniec Gniezna otrzymał kilka mandatów karnych na sumę 2 tysięcy złotych za popełnienie 5 wykroczeń porządkowych w ruchu drogowym oraz 500-złotowy mandat za podrzucanie odpadów w miejsce publiczne. Zobowiązany został do zabrania tapczanu i oddania go do PSZOKu oraz do zapłaty kilkuset złotych za holowanie pojazdu z miejsca niedozwolonego - opisuje sprawę Straż Miejska.

Straż Miejska z tego miejsca dziękuje zgłaszającej za właściwą reakcję, jednocześnie apeluje o rozsądek. Każdy mieszkaniec Gniezna może oddać odpady dużych gabarytów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Chrobrego. Przypomnijmy, że za zaśmiecanie miejsca publicznego grozi mandat do 500 zł, a według nowego taryfikatora za brak wskazania kierowcy, który poruszał się pojazdem, grozi mandat od 500 zł nawet do 8 tys. zł, natomiast grzywna w sądzie może sięgać nawet do 30 tysięcy złotych.  

 
zdjęcie nadesłane

4 komentarzy

 • Link do komentarza Monika i Dorota sobota, 15 stycznia 2022 19:37 napisane przez Monika i Dorota

  Nasza Straż Miejska mogła by w końcu ustalić właściciela terenu na osiedlu "USTRONIE". Za szczytem bloku przy ulicy Zabłockiego 28. Jest tam, taki mały "lasek".A w tym lasku śmietnisko, jakiego świat nie widział.Śmietnisko w samym środku Gniezna! Dosłownie kilka metrów od wizytówki rekreacyjnej Gniezna - parku XXV lecia. Ten śmietnik w tym lasku, jest już od nastu lat. Ale władze naszego Miasta chyba udają, że nic o tym wysypisku wszelkich śmieci nie wiedzą. A może tą zaśmieconą działkę w końcu ktoś zakupi od Miasta, uporządkuje i zbuduje tam sobie, mały biały domek. Miejsce idealne !!

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 14 stycznia 2022 12:41 napisane przez Mieszkaniec

  Brawo dla tej Pani. Miło czytać, że służby też się wykazały.

 • Link do komentarza Daniel piątek, 14 stycznia 2022 12:24 napisane przez Daniel

  Właśnie tego typu aspołeczne jednostki są najczęściej przyczyną wszechobecnego syfu. Parkują jak się da - na skrzyżowaniu, przed pasami, na trawniku, petują papierosy na chodniku zamiast do śmietnika, wyrzucą śmieci do lasu, meble podrzucą na przedmieście, w piecu palą plastikiem lub oponami, nie segregują śmieci, a do tego pewnie jeszcze nie sprzątają po psie. Jak tacy ludzie mogą żyć w społeczeństwie? Pozostaje pogratulować postawy gnieźniance, która nie bała się i zareagowała widząc, co wyczyniały te jełopy.

 • Link do komentarza samanael czwartek, 13 stycznia 2022 19:10 napisane przez samanael

  25 lat i zero mózgu, ale takich "baranów" jeśli nie myślą trzeba zwyczajnie "kroić" i tak efekt 2500,- w mandatach, kilkaset złotych za holowanie pojazdu i jeszcze wywiezienie tych śmieci gdzie trzeba było wywieść je od razu. Brawo dla czujnej pani i służb miejskich. Proponuje by ta gnieźnianka dostało od władz miejskich nagrodę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane