czwartek, 13 stycznia 2022 10:27

Wypadek na ul. Libelta - auto uderzyło w drzewo

 

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartkowe przedpołudnie na ul. Libelta, gdzie auto uderzyło w drzewo.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia, około godziny 10. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem marki Mazda, jadąc od strony ul. Roosevelta w kierunku ul. Konikowo, za łukiem drogi uderzył w drzewo, po czym odbił i zatrzymał się na kolejnym po przeciwnej stronie jezdni.

Na miejsce przybyły zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia i udzieliły pomocy dwóm poszkodowanym do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został zablokowany. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Janusz sobota, 15 stycznia 2022 16:36 napisane przez Janusz

  Dokładnie myślałem to samo, by na tym skrzyżowaniu zrobić cos podobnego, jak przy skrzyżowaniu Mickiewicza, taki niby szerszy leżący policjant, jak się to gwarowo nazywa. Wtedy kierowcy by zwalniali i może by uratowano czyjeś życie. A tamtędy chodzi dużo młodzieży ze szkoły.

 • Link do komentarza zkonikowa piątek, 14 stycznia 2022 11:59 napisane przez zkonikowa

  50 km/h na pewno nie jechał

 • Link do komentarza mieszkanka czwartek, 13 stycznia 2022 17:47 napisane przez mieszkanka

  Ulica Libelta jest bardzo niebezpieczna ulicą, niestety, jak na ten istniejący na niej ruch, jest zbyt wąska. Niektórzy kierowcy pędzą, jak oszaleli. Szczególnie niebezpieczny jest łuk będący skrzyżowaniem z ul. Kasprowicza. W nieruchomość przy skrzyżowaniu już wielokrotnie wjechały pojazdy jadące od ul. Roosevelta. Jednego drzewa nie uratowano, natomiast drugie dostało już dwa razy, a ostatnio gość wjechał w parkan solidnie uszkadzając go i bramę. O bezpiecznym wyjeździe z posesji przy skrzyżowaniu nie ma co marzyć. uda się lub nie uda, po prostu ryzyko, bo widoczności żadnej nie ma. Dzisiejszy wypadek. choć na pewno zawiniony przez kierowcę, to jednak stanowi dowód, by to skrzyżowanie uczynić bezpieczniejszym. Jest to możliwe wyłącznie poprzez uniesienie części jezdni, w przeciwnym wypadku strach myśleć, by kolejna kraksa nie spowodowała czyjejś śmierci.

 • Link do komentarza Babcia czwartek, 13 stycznia 2022 10:41 napisane przez Babcia

  tam jest lekki łuk i na pewno gość jechał szybko, czyli więcej niż 40 a do tego jest bardzo ślisko, czarna nawierzchnia nie oznacza, że nie ma na niej lodu...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane