środa, 05 stycznia 2022 12:09

Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy

 

We wtorkowy wieczór policjanci zostali powiadomieni iż na jednej ze stacji benzynowych doszło do zatrzymania pijanego kierującego autem.

Sytuacja miała miejsce we wtorek 5 stycznia po godzinie 20:00 przy ul. Foluskiej w Trzemesznie. Dyżurny gnieźnieńskiej Policji otrzymał informację o ujęciu obywatelskim przez pracownicę i klienta stacji benzynowej nietrzeźwego kierującego.

- Osoby zabrały kluczyki sprawcy i skutecznie udaremniły kierującemu peugeotem dalszą jazdę. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce przebadali na trzeźwość 40-latka. Okazało się, że kierował samochodem mając w organizmie 2,6 promila alkoholu - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. 

Oprócz utraty prawa jazdy, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Policjanci wyrażają uznanie i pochwałę za obywatelską postawę mieszkańców Trzemeszna, dzięki którym udało się być może zapobiec tragedii na drodze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane