środa, 05 stycznia 2022 11:22

Spacery po lesie podczas... polowania

 

O nietypowym przebiegu polowań, które zostały urządzone w okolicach Czerniejewa i to bez odpowiedniego oznakowania terenów, które zostały nimi objęte, informuje poznańska Gazeta Wyborcza.

Sytuacja miała miejsce jeszcze w grudniu ub. roku. Dzień przed wigilią zostało zorganizowane polowanie przez Koło Łowieckie "Bura Chata", zarejestrowane w Czerniejewie. O tym, że na terenie pobliskich lasów należących do Nadleśnictwa Czerniejewo odbywa się odstrzał zwierzyny, mieszkańcy dowiedzieli się... podczas spaceru. To właśnie huki wystrzałów, padające z różnych stron, miały ich zaalarmować iż w pobliżu odbywa się polowanie.

- Mieliśmy problem, by teren polowania opuścić, bo myśliwi nie potrafili nam pokazać drogi wyjścia. Na drodze dojazdowej biegały w popłochu zwierzęta, szukając ucieczki - przytacza słowa jednego z mieszkańców Gazeta Wyborcza. Jak wynika z ustaleń dziennika, teren polowania nie był w żaden sposób oznaczony tablicami informującymi o polowaniu. 

Kolejna podobna sytuacja miała mieć miejsce kilka dni później - 29 grudnia w okolicy Rakowa, jeszcze bliżej Czerniejewa, gdzie również spacerowiczów o odbywającym się polowaniu zaalarmowały strzały padające w okolicy. Las opuszczali pospiesznie w obawie o własne życie.

Nadleśnictwo Czerniejewo poinformowało, że koło łowieckie (na skutek docierających informacji) zostało zobowiązane do przestrzegania przepisów prawa co do prawidłowego oznaczenia miejsc polowania. Te zostały zaplanowane także w tym miesiącu. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo, "Bura Chata" planuje jeszcze odstrzały 7, 10, 14, 17, 21, 25 i 28 stycznia br. Na celowniku myśliwych mają być "jelenie byki, jelenie łanie oraz cielęta, daniele łanie oraz cielęta, sarna koza oraz koźle, dziki i drapieżniki".

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza mirek czwartek, 06 stycznia 2022 12:29 napisane przez mirek

  raczej polowanie podczas spacerów, ja bym wolał tak

 • Link do komentarza michał czwartek, 06 stycznia 2022 00:30 napisane przez michał

  Zwykłym ludziom chcązakazać fajerwerków od których ne zwierze nie zginie i tylko dni w roku są dozwolone ,a polowczyki robią co chcą i kiedy chcą tylko dlatego ,że mają kasę. Co się stanie ze zwierzyną która zostanie ranna i ucieknie w las -zginie w męczarniach i ci ludzie jeszcze chwalą się tym ,że są myśliwymi.....

 • Link do komentarza Bogacz środa, 05 stycznia 2022 19:25 napisane przez Bogacz

  Zapraszam w okolice nowych tras nordic walking na granicy Lubochni Krzyżówki i Wymysłowa tutaj co jakiś czas z lasu słychać strzały. A tam jest już sporo zabudowań.

 • Link do komentarza Ferrari 77 środa, 05 stycznia 2022 16:58 napisane przez Ferrari 77

  W okresie świąteczno-noworocznym kiedy wiele osób ma przerwy w pracy i mogą ten czas spędzić na łonie natury myśliwi urządają sobie zabawę w zabijanie zwierząt. Ludzie mają siedziec w domach aby garstka psyhopatów z bronią mogła się dobrze bawić. To jest chore.

 • Link do komentarza filip środa, 05 stycznia 2022 16:13 napisane przez filip

  Podobną sytuację spotkałem w leśnictwie Piłka. Polowanie bez ostrzeżenia. Ambony rozstawione na drodze publicznej(status drogi powiatowej), przed moim autem myśliwy" zastrzelił sarnę.(30 do 40 m) Widziały to także moje wnuki.
  Zastanawiałem się chwilę co z tym zrobić. Wyszedłem z auta i przygroziłem dziadkowi z bronią na ambonie.

 • Link do komentarza mirek środa, 05 stycznia 2022 12:00 napisane przez mirek

  brak oznaczenia??? zagrożenie bezpośrednio życia, niepowinien mieć żaden prawnik kłopotów z kwalifikacją takich czynów,czyżby nie tyczyło to chciejstwa zabijania zwierzyny!!!

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 05 stycznia 2022 11:40 napisane przez Mieszkaniec

  W rejonie os. Relax non stop organizowane są polowania a strzały padają w odległości mniejszej niż 100m od zabudowań mieszkalnych w dodatku nie inaczej jak w ich kierunku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane