Wydrukuj tę stronę
wtorek, 07 grudnia 2021 13:45

Nowe obostrzenia przed świętami

 

We wtorkowe wczesne popołudnie poinformowano o zmianach w obostrzeniach, które mają wejść w życie za kilka dni.

Jak przekazano na konferencji przedstawicieli Ministerstw Zdrowia, od 15 grudnia obniżone zostaną limity obłożenia do 30% dla lokali w restauracjach, barach i hotelach, a także kin, teatrów, obiektów sportowych i sakralnych. 

Ponadto od tego dnia wprowadzony zostanie zakaz konsumpcji w kinach. Dodatkowo, jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, zamknięte zostaną dyskoteki i kluby. W dniach 31 grudnia i 1 stycznia wprowadzone zostanie ograniczenie liczebności tych lokali do 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych. 

Przekroczenie powyższych limitów osób może nastąpić dla osób zaszczepionych, ale tylko, gdy przedsiębiorca wykaże, że weryfikuje certyfikaty "covidowe". 

Ponadto w środkach transportu zbiorowego ograniczenia będą obowiązywać do 75% miejsc. 
W szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia trwać będzie nauczanie zdalne. Nie będzie to dotyczyć przedszkoli. 

Dodatkowo wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla pozostałych domowników osób, u których stwierdzono covid, bez względu na posiadany certyfikat. Ponadto od 1 marca 2022 roku pracownicy ochrony zdrowia, służb mundurowych i nauczycieli będą mieć obowiązek szczepień.

3 komentarzy