wtorek, 07 grudnia 2021 13:45

Nowe obostrzenia przed świętami

 

We wtorkowe wczesne popołudnie poinformowano o zmianach w obostrzeniach, które mają wejść w życie za kilka dni.

Jak przekazano na konferencji przedstawicieli Ministerstw Zdrowia, od 15 grudnia obniżone zostaną limity obłożenia do 30% dla lokali w restauracjach, barach i hotelach, a także kin, teatrów, obiektów sportowych i sakralnych. 

Ponadto od tego dnia wprowadzony zostanie zakaz konsumpcji w kinach. Dodatkowo, jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, zamknięte zostaną dyskoteki i kluby. W dniach 31 grudnia i 1 stycznia wprowadzone zostanie ograniczenie liczebności tych lokali do 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych. 

Przekroczenie powyższych limitów osób może nastąpić dla osób zaszczepionych, ale tylko, gdy przedsiębiorca wykaże, że weryfikuje certyfikaty "covidowe". 

Ponadto w środkach transportu zbiorowego ograniczenia będą obowiązywać do 75% miejsc. 
W szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia trwać będzie nauczanie zdalne. Nie będzie to dotyczyć przedszkoli. 

Dodatkowo wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla pozostałych domowników osób, u których stwierdzono covid, bez względu na posiadany certyfikat. Ponadto od 1 marca 2022 roku pracownicy ochrony zdrowia, służb mundurowych i nauczycieli będą mieć obowiązek szczepień.

3 komentarzy

  • Link do komentarza rom wtorek, 07 grudnia 2021 16:52 napisane przez rom

    Nauczanie zdalne faktycznie w czasie ferii świątecznych, super pomysł, tylko ten rząd mógł coś takiego wymyślić, ze strachu przed elektoratem.

  • Link do komentarza Obywatel RP wtorek, 07 grudnia 2021 14:12 napisane przez Obywatel RP

    Obostrzenia sa nadal niezgodne z przepisami prawa

  • Link do komentarza ciekawy wtorek, 07 grudnia 2021 13:49 napisane przez ciekawy

    A dotąd pracownicy służby zdrowia nie mieli obowiązku szczepień ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane