poniedziałek, 06 grudnia 2021 13:56

W Gębarzewie wspólnie wyrabiano pierniki

 
W Gębarzewie wspólnie wyrabiano pierniki źródło: Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Gębarzewo

Grudzień to czas, kiedy pojawia się sporo świątecznych inicjatyw. Jedną z nich było wspólne wyrabianie pierników przez mieszkańców podgnieźnieńskiego Gębarzewa. 

Miniony weekend był aktywnym dniem dla społeczności podgnieźnieńskiej wsi. Wszystko zaczęło się w sobotę, kiedy to odbył się Dzień Piernika. Do udziału w nim wszystkich zaprosiło zarówno sołectwo, jak i miejscowe koło gospodyń wiejskich, a biorący w nim udział nie tylko musieli ugniatać ciasto i wycinać w nim wybrane wzory, ale potem także je dekorować. Jednocześnie inni w tym samym czasie wytwarzali ozdoby świąteczne, które następnie pojawiły się na choince ustawionej w sali.

Wszystkim mieszkańcom towarzyszyły przede wszystkim dobre humory, ale i skupienie w wykonywaniu swoich zadań. Po tym rozstrzygnięto zorganizowane przy tej okazji konkursy na najładniej udekorowanego piernika oraz ozdobę świąteczną, a obecnych w sali odwiedził także św. Mikołaj.

W niedzielę natomiast odbył się XII Rajd Mikołajkowy, organizowany przez gnieźnieński oddział PTTK przy współpracy z radą sołecką. Inicjatywa była skierowana do uczniów szkół i mieszkańców Gniezna. Wyruszył on spod kościoła na os. Pustachowa przez teren Kokoszek, w pobliżu zakładu karnego aż w kierunku Gębarzewa. Tam na wszystkich czekał poczęstunek oraz wspólne wyrabianie i dekorowanie pierników. 

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane