sobota, 04 grudnia 2021 14:20

Co z tegoroczną kolędą? Kuria wydała zalecenia

 

Kuria Metropolitalna opublikowała zalecenia, którymi mają się kierować księża podczas tradycyjnej kolędy, rozpoczynającej się po Bożym Narodzeniu.

Obecna sytuacja w sporej części nie odbiega od tej, jaka była w ubiegłym roku w tym samym okresie. Wówczas również wydano zalecenia, które spowodowały iż wizyta kolędowa, która tradycyjnie odbywa się od domu do domu, zmieniła swoją formułę z uwagi m.in. na obostrzenia.

Dzisiaj Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej, odpowiadając na zapytania w tej sprawie, opublikował zalecenia związane z nadchodzącą kolędą. - Zaleca się zachowanie formy zeszłorocznej polegającej na zapraszaniu wiernych z danych ulic na modlitwę do kościoła. Można także udać się z wizytą kolędową do osób, które o to same poproszą lub zgłoszą chęć przyjęcia kolędy. Nie można jednak organizować kolędy tak, jak to miało miejsce przed pandemią - zawarto w komunikacie opublikowanym na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Jak dalej dodano: - Ze względu na utrzymującą się wysoką liczbę zakażeń uprasza się o zachowywanie przepisanych prawem środków ostrożności.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane