sobota, 04 grudnia 2021 09:27

Chciał pomóc przy popsutym aucie. Od kierowcy wyczuł alkohol

 
Chciał pomóc przy popsutym aucie. Od kierowcy wyczuł alkohol źródło: KPP Gniezno

Widząc auto, które zatrzymało się na ruchliwej drodze, jeden ze świadków zdecydował się pomóc kierowcy - ten okazał się prowadzić pod wpływem alkoholu.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek 3 grudnia w godzinach popołudniowych. Pan Szymon jechał Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego za samochodem FS Lublin, który w pewnym momencie uległ awarii. Świadek tej sytuacji zatrzymał swoje auto, chcąc pomóc kierowcy tego pojazdu na ruchliwej drodze. Kiedy tylko podszedł do mężczyzny, po rozpoczęciu z nim rozmowy... wyczuł od niego alkohol. Wówczas o swoim spostrzeżeniu postanowił powiadomić policję.

Na miejsce przybył wezwany patrol: - Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki potwierdzili przypuszczenia Pana Szymona. Badanie stanu trzeźwości jak się okazało 57-letniego mieszkańca powiatu żnińskiego kierującego Lublinem wykazało 1 promil alkoholu w jego organizmie - informuje KPP Gniezno. Kierującemu Lublinem  grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Policjanci zatrzymali również kierowcy prawo jazdy.

Funkcjonariusze apelują, że jeśli zauważymy kierowcę, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego - nie bądźmy obojętni, reagujmy i poinformujmy o tym policję! Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer alarmowy 112. Takie działanie może uratować ludzkie życie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane