Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 grudnia 2021 13:43

Szpital powiększy oddział zakaźny i ograniczy przyjęcia na chirurgię

 

W piątkowe wczesne popołudnie dyrekcja Szpitala Pomnik Chrztu Polski poinformowała o zmianach, jakie mają zostać wprowadzone w lecznicy w najbliższym czasie.

Dyrekcja przekazała, że utworzony w połowie listopada oddział zakaźny, liczący do tej pory 40 łóżek i ulokowany w budynku przy ul. 3 Maja, zostanie powiększony o kolejne miejsca. 

- W związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19 od 11 grudnia br. Oddział Zakaźny w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski zostanie powiększony o 25 łóżek, w tym 2 respiratorowe. Dyrekcja szpitala podejmuje działania mające na celu dostosowywanie pomieszczeń na ten cel, tak aby już od soboty 11 grudnia można było przyjmować kolejnych pacjentów - poinformowała lecznica.

O ile miejsce pod oddział zakaźny znaleziono po innych jednostkach, które zostały przeniesione w tym roku do nowego budynku, o tyle problemem staje się kwestia personelu mogącego zapewnić normalne funkcjonowanie placówki. Czynione są wszelkie starania aby nie wpłynęło to na funkcjonowanie szpitala jako całości, nie mniej jednak sytuacja ta spowoduje ograniczenie przyjęć do Oddziału Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej.

Łącznie Oddział Zakaźny, który funkcjonuje w gnieźnieńskim szpitalu, liczyć będzie 65 łóżek, w tym 2 respiratorowe, a dodatkowo w Izolatorium nadal zabezpieczone będzie 35 łóżek dla osób zakażonych.

7 komentarzy