środa, 01 grudnia 2021 15:25

„Fałszywy dowód osobisty”. Policja ostrzega przed oszustem

 

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają przed oszustem, który wydzwania na telefony i próbuje wmówić, że... posiadają fałszywy dowód osobisty.

Takiej metody w wykonaniu oszustów jeszcze nie było, ale najlepiej jest dmuchać na zimne, by przestrzec przed zbytnią ufnością. Wciąż przecież, mimo wielu apeli, znajdują się osoby wierzące w historię "wnuczka". Tym razem jednak oszuści działają inaczej. 

O sytuacji, jaka miała miejsce dzisiaj, informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Do kilku mieszkańców dzwonił telefon, po odebraniu którego rozmówca próbował wmówić, że dowód osobisty posiadany nierzadko od kilku lat, jest... fałszywy. Podaje numer telefonu na który należy zadzwonić w celu wiarygodności danych. Ostrzegamy: Nie dajcie się nabrać na tą historię i nie podawajcie swoich danych byle komu, kto do Was zadzwoni. Na szczęście rozmówcy okazali się czujni, rozłączyli się i nie weryfikowali swoich danych.

Dane osobowe często są więcej warte niż to, co posiadamy na koncie. Oszuści posiadając je mogą bowiem zaciągnąć pożyczki lub wykorzystać je w inny niecny sposób, działając na szkodę, która może odbijać się przez lata. - Przypominamy, żeby nigdy nie działać pod presją czasu. Gdy w grę wchodzą nasze pieniądze, dane bądź hasła i loginy - zawsze kierujmy się ograniczonym zaufaniem - ostrzegają policjanci.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane