poniedziałek, 29 listopada 2021 11:00

Poranne potrącenie pieszej na pasach

 
Poranne potrącenie pieszej na pasach źródło: KPP Gniezno

Panująca obecnie aura powinna skłaniać wszystkich użytkowników ruchu drogowego do większej ostrożności. W poniedziałkowy ranek doszło już do potrącenia na os. Konikowo.

Spadł pierwszy w tym sezonie śnieg, który jednak nie utrzymał się na nawierzchni dróg. Mimo to temperatury bliskie zeru stopni mogą powodować ich miejscowe przemarzanie. Do tego dochodzi szybko zapadający zmrok oraz zachmurzenie, które nie sprzyja skupieniu. To jednak powinno być szczególnie obecne na drodze. 

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, w poniedziałek 29 listopada po godzinie 8 w rejonie skrzyżowania al. Reymonta z ul. Kołłątaja doszło do potrącenia 61-letniej pieszej, przechodzącej po oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście poszkodowana nie odniosła obrażeń i po badaniu przez zespół karetki została zwolniona do domu. Dla kierującej Fordem 33-latki sprawa zakończyła się mandatem w wysokości 500 złotych. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Wacek czwartek, 02 grudnia 2021 09:20 napisane przez Wacek

    To przejście jest niewidoczne dla kierowców jadących od strony Roosevelta, bo znajduje się za zakrętem/łukiem tej drogi. Dla jadących z drugiej strony również, bo to ulica dwupasmową. Oczywiście rzadko kto tam zwalnia, więc jakis dodatkowy znak może by się przydał albo sygnalizacja świetlna na żądanie

  • Link do komentarza Tk wtorek, 30 listopada 2021 19:49 napisane przez Tk

    To bardzo ruchliwe i niebezpieczne skrzyżowanie. Aż prosi się o sygnalizację świetlną.

  • Link do komentarza mirek poniedziałek, 29 listopada 2021 18:25 napisane przez mirek

    dwie uwagi:1-piesi uważać na pasach,komórki do kieszeni i kaptury z głów,2-kierowcy zwalniać przed pasami tylko tyle i jak sie okazuje dla niektórych aż tyle problem załatwiony.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane