piątek, 26 listopada 2021 12:00

Wyświetlił się numer banku - ostrzeżenie od mieszkanki

 

Jedna z gnieźnianek skontaktowała się z nami, by przestrzec przed sposobem działania oszustów, podających się za banki.

O metodach działania oszustów można pisać wiele, a i tak cały czas ich ofiarą padają kolejni, którzy albo nie czytają ostrzeżeń lub po prostu są łatwowierni.

- Oszust ze wschodnim akcentem ale dobrze mówiący po polsku nadal dzwoni, dziś o 9.08 odebrałam telefon z numeru + 48 800 302 302, wyświetliło mi się na telefonie PKO Bank Polski S.A. ale jak później to ustaliłam u źródła z banku dzisiaj się ze mną nie kontaktował. Sprawa dotyczyła rzekomo zleconej przeze mnie dyspozycji przelewu na osobę poszukiwaną listem gończym... długo nie rozmawialiśmy bo się rozłączyłam. Dzwoniłam już na KPP w Gnieźnie, zaraz po pracy złożę zeznania, niech ludzie uważają! - napisała pani Anna. 

Wyświetlający się numer banku, powoływanie się na dane personalne klienta (niekiedy pozyskane w nielegalny sposób), prośba o zainstalowanie aplikacji itp. - takie kwestie powinny wzbudzić czujność bardziej, niż akcent dzwoniącego. W takich sytuacjach najlepiej jest postąpić tak, jak zrobiła to mieszkanka, dzwoniąc pod numer banku podany na oficjalnej stronie i konsultując sprawę z pracownikiem. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane