Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 listopada 2021 07:55

Białe daniele w lasach koło Czerniejewa

 
Białe daniele w lasach koło Czerniejewa kadr z nagrania

Wyjątkowe okazy danieli, które żyją na terenie podległym Nadleśnictwu Czerniejewo, udało się uchwycić jednemu z mieszkańców za pomocą fotopułapki.

Widok dzikiej zwierzyny, żerującej na lasach i polach, na pewno dla wielu jest powszechny. Spostrzeżenie osobników, które są w całości białe, może być jednak zaskoczeniem. Takie okazy pojawiły się już jakiś czas temu w Nadleśnictwie Czerniejewo i zostały one uchwycone na nagraniach przez Kubę Skowrońskiego, który teraz opublikował je w sieci.

Kamery, pozostawione w miejscach, gdzie zwierzyna może w spokoju żerować, uchwyciły dwa okazy - byka (samca jeleniowatych) oraz towarzyszącą mu łanię. Jak informuje serwis wrzesnia.info.pl, białego rogacza dość często można dojrzeć w rejonie pomiędzy Czerniejewem a Nowym Folwarkiem.

Daniele te nie są albinosami. Przyczyną tego, że wyglądają jakby były białe, jest leucyzm - brak obydwu rodzajów melaniny. Jak jednak widać, czerniejewskie okazy radzą sobie i towarzyszą im inne osobniki, które ich nie odrzuciły ze stada. 

1 komentarz