Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 listopada 2021 10:29

Rozjeżdżał drogę ciężarówką mimo zakazu - skończyło się mandatem

 

Zgłoszenie o notorycznie jeżdżącym przez Lubochnię ciężkim transporcie, który poruszał się na drogach o ograniczonym tonażu, zostało zweryfikowane przez Inspekcję Transportu Drogowego.

W związku z informacją uzyskaną od Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, a dotyczącą nieprzestrzegania przez kierowców znaku zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 12 t, inspektorzy z Wielkopolski patrolowali w minioną środę 17 listopada drogi w okolicy Lubochni w gminie Gniezno.

Doniesienia o rozjeżdżaniu dróg przez zbyt ciężkie pojazdy okazały się prawdziwe. Inspektorzy stwierdzili podczas patrolu nieprzestrzeganie znaku B-18 i ukarali jednego z kierowców mandatem karnym w wysokości 500 zł i dwoma punktami karnymi.

Problem ten jest jednak znany mieszkańcom od dawna, gdyż ciężkie pojazdy przewożące materiały sypkie pojawiają się na drogach w tym rejonie od jakiegoś czasu, a w efekcie drogi nieprzystosowane do takiego ciężaru, zaczynają się rozpadać. 

- Jednym z priorytetów podejmowanych działań przez Inspekcję Transportu Drogowego, są kontrole wpływające na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. I tym również w swojej codziennej pracy kierują się inspektorzy z Gniezna. Dalsze kontrole lokalne będą odbywać się cyklicznie w miarę posiadanych sił i środków - informuje WITD.

9 komentarzy