środa, 27 października 2021 12:08

Sprzedawał przez internet sprzęt, którego nie miał

 

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli dzisiaj sprawę oszustw internetowych.

Funkcjonariusze ustalili, że 20-letni mieszkaniec Żydowa oferował do sprzedaży na portalu społecznościowym sprzęt, którego nie posiadał. Po dokonaniu wpłaty osoby te były przez niego na portalu blokowane. W swoich ogłoszeniach wystawił między innymi piłę do cięcia betonu, zagęszczarkę, elektronarzędzia, konsole, wzmacniacze, czy zestawy do karaoke.

Jak ustalili śledczy, od maja do końca sierpnia tego roku, podejrzany zainkasował z tego tytułu ponad 10 tysięcy złotych. Uzyskane w wyniku procederu pieniądze stanowiły źródło jego utrzymania. Na trop oszusta wpadli sami policjanci.

W wyniku podjętych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili 23 osoby, które zapłaciły za towar i nie otrzymały go. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, możliwe było przedstawienie 20-latkowi w sumie 23 zarzutów dotyczących oszustw. Sprawa teraz znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane