czwartek, 21 października 2021 15:10

Naiwnych wciąż nie brakuje - podają dane i tracą pieniądze

 

Policjanci ciągle ostrzegają, a naiwni i tak wciąż się znajdują. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy kilkudziesięciu mieszkańców straciło pieniądze z własnych kont bankowych.

O metodach "wyciągania" pieniędzy od seniorów przez przestępców pisano już wiele razy i wciąż rodzą się pytania - ile jeszcze trzeba będzie apelować, by uniknąć kolejnych dramatów i utraconych oszczędności. Niestety takich osób nie brakuje również wśród młodych osób, choć tu metody działania oszustów są inne i dobitnie pokazują, że naiwność jest cechą, która nie ma wieku.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, tylko w ostatnim kwartale ponad 60 osób z naszego regionu utraciło środki pieniężne zgromadzone na swoich kontach, a co gorsze, na niektóre z tych osób przestępcy zaciągnęli kredyty. 

- Sprawy dotyczą oszustw dokonywanych przez przestępców kontaktujących się z pokrzywdzonymi przy pomocy komunikatora WhatsApp, którzy ofertę sprzedaży różnych przedmiotów wystawili na portalach ogłoszeniowych - informuje KPP Gniezno, dodając iż nie należy wchodzić w przesyłane linki i nie podawać danych karty i danych do logowania na nasze konto.

Tylko wczoraj mieszkanka Gniezna otrzymała e-maila rzekomo ze strony Vinted z wiadomością o weryfikacji konta. Kobieta podała wszystkie dane z karty płatniczej (należącej do męża), a z konta (też należącego do jej męża), „zniknęło” 1000 złotych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane