poniedziałek, 13 września 2021 11:00

Nowe panele na dachu, a śmieci wyrzucone w lesie

 
Nowe panele na dachu, a śmieci wyrzucone w lesie źródło: KPP Gniezno

Nietypowo zakończyła się wyprawa do lasu jednego z mieszkańców gminy Czerniejewo, który swoimi dokonanymi spostrzeżeniami podzielił się z policjantami.

W niedzielę 5 września br. pogoda  dopisywała. Pan Karol z gminy Czerniejewo wybrał się do lasu na grzyby. Dochodziło południe, gdy zauważył osobowego Volkswagena Caddy na szczecińskich numerach rejestracyjnych. Obok niego znajdował się mężczyzna, który wyrzucał z pojazdu śmieci z odpadami elektrycznymi. Gdy sprawca zauważył grzybiarza, natychmiast wszedł do samochodu i odjechał. Miał jednak pecha. Pan Karol zapamiętał tablice rejestracyjne i dwa dni później w komisariacie w Czerniejewie złożył zawiadomienie o wykroczeniu.

Policjant zajmujący się tą sprawą ustalił właściciela pojazdu. Był nim szef firmy zajmującej się fotowoltaiką. Mężczyzna nie krył zdziwienia i wytłumaczył, że na terenie Gniezna przebywają jego pracownicy, którzy zajmują się montażem paneli. Jednocześnie podał dane aktualnego użytkownika pojazdu.

Sprawca uprzątnął śmieci z lasu, po czym 9 września stawił się w komisariacie w Czerniejewie. 33-latek żałował, że tak postąpił. Funkcjonariusz przedstawił mu zarzut dotyczący zaśmiecania lasu. O wysokości grzywny zadecyduje teraz sąd.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy

  • Link do komentarza janciovodnik sobota, 18 września 2021 16:09 napisane przez janciovodnik

    Bardzo dobrze, gonić śmieciarzy i konkretne kary łoić.

  • Link do komentarza Bolo poniedziałek, 13 września 2021 19:15 napisane przez Bolo

    Brawo dla Pana grzybiarza. No, a firma powinna nosić nazwę WSTYD. Natomiast pracowników urzędu Gminy Czerniejewo zapraszam na tereny przy zakładzie karnym. Śmieci zalegają tam od kilku lat.

  • Link do komentarza amator lasu poniedziałek, 13 września 2021 13:01 napisane przez amator lasu

    I bardzo dobrze! To się nazywa obywatelska postawa!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane