czwartek, 26 sierpnia 2021 11:49

Pracuje w drogówce od 47 lat - doczekał się własnej rzeźby

 

Funkcjonariuszem z jednym z najdłuższych staży w formacji policyjnej, jest służący w Gnieźnie asp. sztab. Adam Rakowski.

Nie da się ukryć, że policjant jest jednym z najbardziej znanych wśród szeregowych funkcjonariuszy nie tylko z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Właśnie ze względu na swój staż, który niemal w całości poświęcił na pracy w drogówce, kojarzą go także zwykli mieszkańcy - przede wszystkim zmotoryzowani. 

Znają go nie tylko mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego. Niemal każdy kierowca, którego zatrzymał do kontroli drogowej odjeżdża z uśmiechem, nawet z mandatem w ręku - przyznaje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Teraz asp. sztab. Adam Rakowski doczekał się swojego "pomnika" - jest to drewniana figurka o wysokości 30 cm, przedstawiająca jego podobiznę podczas służby przy pomiarze prędkości. Co ciekawe, wykonał ją jego kolega sierż. Marcin Niewolski - także z Wydziału Ruchu Drogowego. Ten ostatni prywatnie, po godzinach, zajmuje się rzeźbiarstwem. Pasję odziedziczył po swoim ojcu, który również był rzeźbiarzem.

Wczoraj rzeźbiarz amator wręczył swój bezinteresowny prezent Adamowi Rakowskiemu. Za to, że jest oparciem, podporą i wzorem do naśladowania dla młodych funkcjonariuszy - informuje asp. sztab. Anna Osińska, dodając iż sierż. Marcin Niewolski przygotowuje się do wystawy „Jesień na Pałukach”, a inne jego prace można znaleźć na Facebooku i Instagramie: rzeźbiarstwo Marcin Niewolski.

6 komentarzy

 • Link do komentarza taki tam niedziela, 05 września 2021 13:01 napisane przez taki tam

  ja tam uśmiechnięty z mandatem nie odchodziłem... ;)

 • Link do komentarza ten co dostał mandat sobota, 28 sierpnia 2021 20:39 napisane przez ten co dostał mandat

  bardzo sympatyczny pan:)

 • Link do komentarza Tadek-z techniki kryminalistyki czwartek, 26 sierpnia 2021 20:41 napisane przez Tadek-z techniki kryminalistyki

  Dużo zdrowia i przyjemności w policyjnym i prywatnym życiu Adamie .Trzymam kciuki

 • Link do komentarza MARIAN czwartek, 26 sierpnia 2021 19:15 napisane przez MARIAN

  BARDZO MIŁY POLICJANT

 • Link do komentarza Pracownik czwartek, 26 sierpnia 2021 17:41 napisane przez Pracownik

  Dobry przykład dla młodych. Szacunek

 • Link do komentarza sio_partia czwartek, 26 sierpnia 2021 12:05 napisane przez sio_partia

  Pan Policjant "Wąs". :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane