czwartek, 29 lipca 2021 16:23

Nad Gnieznem latał policyjny dron. Ujawniono pełno wykroczeń

 

Dzisiaj odbyły się wspólnie działania gnieźnieńskich funkcjonariuszy z drogówką z Poznania i z wykorzystaniem drona.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji, podczas czwartkowej akcji z wykorzystaniem drona, ujawniali niebezpieczne zachowanie kierowców w rejonie niestrzeżonego przejazdu kolejowego. Jak informują - ilość wykroczeń była spora i każdy z kierowców musiał liczyć się z zatrzymaniem do kontroli.

Drugim procederem na terenie działania gnieźnieńskiej policji, który został ujawniony dzięki użyciu drona, był odcinek ul. Poznańskiej gdzie obowiązuje znak B-26 zabraniający wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Takich przypadków zauważonych z wysokości niestety nie brakowało.

- Efekt dzisiejszych działań, które odbyły się w godz. 10:30 do 16:00 to ponad 30 sprawców wykroczeń na przejeździe kolejowym. Ulica Poznańska - policzymy później - informuje KPP Gniezno. Dron na wyposażeniu poznańskich policjantów jest od niedawna i już do tej pory pozwolił na ustalenie sprawców wielu wykroczeń na drogach, których nierzadko zapewne by nie było, gdyby kierowcy widzieli radiowóz w pobliżu.

8 komentarzy

 • Link do komentarza MisioPysio sobota, 31 lipca 2021 12:22 napisane przez MisioPysio

  Nie narzekać na policję. W Polsce wiele sensownych przepisów jest notorycznie łamanych. Jeśli nowa technologia pomaga w poprawie bezpieczeństwa na drodze, to warto ją wykorzystywać.

 • Link do komentarza Kuba piątek, 30 lipca 2021 22:54 napisane przez Kuba

  Kierowca - na tym przejeździe auto musi być wyposażone w peryskop

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 30 lipca 2021 14:14 napisane przez Obserwator

  Policja się niczym nie przejmuje a na pewno nie złym oznakowaniem - zero reakcji ! - przykład ? przebudowa skrzyżowania Warzywna -Poznańska . totalna porażka - projekt -wykonanie - oznakowanie to lata minionej epoki , "komuna " i zero patrzenia w przyszłość, ,a 'decydenci miasta " ślepi i głusi na komentarze i pisma mieszkańców :(

 • Link do komentarza czART piątek, 30 lipca 2021 10:53 napisane przez czART

  Policja kroczy w niebezpiecznym kierunku. Zamiast zajmować się prewencją zaczajają się po staremu w krzakach i dronem obserwują na kim tu zarobić a potem trach i jest mandacik. Łatwiej tak niż edukować ... Ale przykład idzie z góry. pozdrawiam

 • Link do komentarza ZoskaD piątek, 30 lipca 2021 10:21 napisane przez ZoskaD

  Czy policja zdradzi, który przejazd obserwowali i czy w ogóle jeździ tam pociąg??? Podejrzewam, że te 30 mandatów dostali miejscowi jeżdżący tam często, wiedzący dobrze, że nie ma zagrożenia, bo tory nieczynne. Nie wierzę, że tylu kierowców zignorowałoby realne zagrożenie.

 • Link do komentarza marek czwartek, 29 lipca 2021 21:23 napisane przez marek

  Oj krucho w budżecie na 13-tki i 14-tki. No chyba, że 500+ jest zagrożone.

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 29 lipca 2021 18:35 napisane przez kierowca

  Jadąc drogą ze Zdziechowy w kierunku Napoleonowa należy przejechać przez niestrzeżony przejazd. Nie wiem, czy tamtędy jeździ pociąg, ale jest znak STYP. I co z tego, jak wysokie osty, tak silne, jak krzewy całkowicie zasłaniają jakąkolwiek widoczność. W zasadzie kierowca powinien wyjść z samochodu i upewnić się, czy nie jedzie pociąg, ale i tak to nic nie da, bo gdy wejdzie z powrotem do pojazdu, to w tym momencie pociąg już by nadjeżdżał. Więc, albo zlikwidować STOP, skoro linia nieczynna, albo, skoro czynna, to w terminie natychmiastowym wykosić te bujne i wysokie chwasty. Myślę, że te komentarze czyta policja i apeluję do niej o pomoc, bo z żadnymi innymi operatorami dróg nie da się po prostu rozmawiać.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 29 lipca 2021 17:30 napisane przez Kierowca

  Nie dziwi mnie to...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane