wtorek, 29 czerwca 2021 13:47

Damian czeka na dalsze leczenie - potrzeba jeszcze połowę kwoty

 

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Damiana Julkowskiego. Młody gnieźnianin wciąż ma szansę na poprawę zdrowia tylko pod warunkiem, że odbędzie terapię.

Dziesięć lat - tyle czasu minęło na początku tego roku od momentu, kiedy diametralnie zmieniło się życie Damiana Julkowskiego. Jego historię na pewno wielu miało już okazję poznać - w styczniu 2011 roku, 14-letni wówczas chłopak, był ostatni dzień w szkole przed feriami. Zaczęły go boleć plecy, potem zaczął tracić czucie w rękach, a w końcu trafił do lekarza. Będąc na badaniu, stracił władze w kończynach i po chwili w reszcie ciała. Diagnoza wskazała na udar rdzenia. Od tej pory jego życie naznaczone jest pobytami w szpitalach, na rehabilitacji i w domu.

Damian nie zaprzestał jednak walki i od 10 lat daje dowód tego, że ma w sobie wiele siły i nie poddaje się łatwo. Skończył szkołę, a potem także studia.

W sierpniu 2020 roku otrzymał pięć podań komórek macierzystych, a przed nim jest jeszcze kolejna seria. Na to jednak zabrakło środków, a żeby się to powiodło, potrzebne jest prawie 150 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać 72 175 tys. złotych, czyli 48% niezbędnej kwoty.

Dziś Damian ma 24 lata. Kiedy wielu jego rówieśników mogło korzystać z życia, jemu ten okres przeminął na walce o zdrowie - pomóżmy, by młodość nabrała więcej pozytywnych barw. 

Zbiórka prowadzona jest na siepomaga.pl: 
https://www.siepomaga.pl/damian-julkowski

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane